победникот победник пилешко вечера покер

Казино персонал во Филипини веќе не се дозволени да се коцка во која било од земјата игри установи, очигледно како резултат на желбата на владата да темперамент локалните коцкање апетити.Во соопштение објавено на Филипините Забава и Игри Корпорација (PAGCOR) веб-страница, Angeline Papica-Entienza, Асистент ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на Игри на Лиценцирање и Одделот за Развој, објави дека "сите вработени на licensees држи Игри за Вработување Лиценца (ГЕЛ) се забранува играње во сите игри установи во Филипини." Известувањето, кој беше од септември 6, вели дека имињата и релевантните информации на сите ГЕЛ имателите е да биде интегриран во Националната База на податоци за Ограничено Лица (NDRP), компјутеризирана база на податоци на лица кои се ограничени од играње на игри установи управува и уредува со PAGCOR на национално ниво.На крајот на вториот квартал од 2018, PAGCOR е NDRP вклучени вкупно 1,303 имиња, иако 632 на овие исклучоци имаше бидејќи е истечен.Речиси две-третини од овие исклучоци се бара од страна на членовите на семејството на коцкар, додека поголемиот дел од остатокот беа коцкари кои би се одлучи за самоисклучување.На NDRP е 'стекнувачот-произлегуваат' категорија вклучени само 13 имиња на крајот од минатата година, но уште девет имиња се додадени во Q2 2018 победникот победник пилешко вечера покер.

PAGCOR се појавува заинтересирани за избегнување на судбината на Макао, каде казино дилери веќе долго време се присутни на локалниот регистар на проблемот коцкари, и некои локални кредит ајкули имаат направено солидна бизнис гориво овие дилери' коцкање активности.Тоа не е само казино персонал кои доаѓаат под поблиску надзор.Минатата година, Филипини и Националната Полиција одлучи да ги следи неговите службеници' активности во казина по некои актуелни и поранешни полицајци беа пронајдени да бидат вклучени во нелегални пари-кредитирање бизнис, кој preyed на долу-на-нивната-среќа коцкари во Манила е казина.Филипини е дом на поголем број на големи integrated resort казина кои ќе се грижат за примарно меѓународни муштерии, плус бројни помали игри сали расфрлани низ целата земја, кои ќе се грижат за локалните жители, како и да послужи како примарен лиценцирање центар за Азиски-соочува онлајн коцкање оператори.Филипините Претседателот Rodrigo Duterte има кандидира топла и ладна кон локалните гејминг индустријата – во последно време се повеќе студ од топло – и неговата "непредвидливоста', наводно одиграл улога во Melco Летувалишта и Забава е неодамнешната одлука да delist својата Филипините подружница од локален берзата.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre победникот победник пилешко вечера казино.