слатка Bonanza божиќ слот преглед

Социјална игра инвеститорот/издавач Playsino донесе мултиплеер Бинго Светот HD стан на Apple iPhone, по топла на петиците на играта iPad започне една недела порано слатка bonanza божиќ слот преглед. Playsino извршен ДИРЕКТОР Брок Пирс кажано Социјална Казино Интелигенција производ беше "најпријателски богата бинго игра за iOS," им овозможува на корисниците да играат четири картички истовремено.Првично развиен од страна на Foghorn Игри, кои Playsino стекнати во октомври, бинго стан на back-end е реконфигурираат да се дозволи крос-платформа игра со Андроид и Facebook во наредните месеци.myVEGAS, на Playstudios-напојува социјална казино Facebook стан започна со MGM Места, има додава три-ролна слот игра Њујорк-Њу Јорк за својот репертоар.Играта вклучува семејството на туристи се обидува да те поздравувам кабина во Менхетен, помагање на општеството спасат нејзиниот изгубени poodle и добивање фатени во 'смел оклопни автомобил heist.' Ние знаеме вистинските Њујорк неодамна milestone ден во кој не е еден човек беше убиен, но искрено, ние сакаме стан имаше договорено на 1970-тите, Големото Јаболко прикажан во филмови како таксист.Колку повеќе 'смел' тоа ќе биде ако, додека лоцирање дека општеството е poodle, семејството на туристи, исто така, имаше за спасување на тинејџерскиот хукер од лигави pimp е спојки?Или тоа ќе биде премногу реални за виртуелни толпата?Не постои негирајќи дека достапноста на социјална казино игри има експлодирала оваа година, но, истражување од Superdata го покажува количеството на луѓе, всушност, играње игри падна 8.5% од септември до октомври.Приходите генерирани од страна на НАС, социјална казино играчи падна $11.5 м во текот на истиот период.Многу на тоа, косата му се припишува на Zynga Slingo пролевање неверојатни 15 милиони корисници во октомври, кој се наметнува процент од вкупните социјални игри поврзани казино игри од 32,5% и 31% слатка bonanza божиќ слот демо индонезија. Superdata извршен ДИРЕКТОР Joost ван Dreunen предложи нејзиниот ранг и социјален статус дека натопи беше предвидлив, како играчи "се веројатно заштеда на нивните долари за сезона" и на тој начин октомври е картонче не е нужно почетокот на трендот.Барем, оној што нема да се прошири надвор јануари.. слатка bonanza божиќ слободни слотови.

Ако сте во потрага за докази на континуирана социјална игри раст, Superdata вели погледне во Азија, каде што приходите се зголемија за 28% во 2012 година и се очекува до врвот $5b до 2015 година код promocyjny енергија казино 20. Во последниве Социјални Игри Азија Самитот, Edelman Кина дигитални креативен директор Kestrel Ли контраст Северна Америка социјални игри опаѓа со ситуацијата во Кина, каде 45% од земјата е 125m социјална гејмерите се трошат пари преку интернет или при-пејд методи за плаќање и "трошење на мобилни игри е повисока од Кореја." Социјални игри има несомнено корист од недостаток на рестриктивни прописи, и додека Јапонските власти покажаа подготвеност да се јазауздаат во своите друштвени игри компаниите, регулаторите во други земји се уште не се следи нивното водство.Но, Белгија, која веќе може да се пофали црната листа на неодобрени вистински пари онлајн коцкање оператори, наскоро може да се додадат одредени социјални игри на операторите да го непослушен листа.Претставници на Белгискиот Игри Комисија им кажа на присутните на минатиот месец Светот Регулаторната Брифинг дека ако општествената игра е карактеристики исполнија критериумите на коцкање – еден натпревар за удели кои вклучуваат елемент на среќа – тогаш BGC ќе бидат присилени да ги ограничите како да се игра BGC-лиценцирани оператори.Клучот тука ќе биде дали виртуелна валута може да се дефинира како " удели.' Или е ова само значи BGC може да се отвори нов фронт во нејзината војна со Bwin.партија со насочување на својата млада социјални игри поделба Победи Интерактивни?Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre код promocyjny дали енергија казино.