спартанско покер регистрирате бонус кодот

Уште еден коцкање реклама е riling до велика БРИТАНИЈА медиуми, но овој пат на мета на нивниот огромен гнев е British Airways.Во вторникот, Гардијан објави дека велика БРИТАНИЈА е Рекламирање Стандарди Орган (АС) беше филдинг жалби во врска со неодамнешниот British Airways Празници телевизија комерцијални, во која празник неколку однесува приказна за победа мал слот машина џекпот во неодреден предел.Ад карактеристики среќен пар се враќал во својата хотелска соба во објаснувањето на тоа како тие "имав малку слободно промени па ставаме во слот машина .. спартанско покер регистрирате бонус кодот. и освои неколку долари.Така ние го стави назад во и следното нешто што знаеме ние би ја освои $493 не кометал им овозможи на онлајн коцкање.

Luckiest натопи некогаш." Вообичаените осомничени, вклучувајќи Кампањата за Фер Коцкање, се појавува во рацете врз основа на нивниот став дека огласот е промовирање на коцкање.Поранешниот Tory лидер на партијата Iain Данкан Смит тврди дека "запрепастен" од страна на авиокомпанијата одлука да се одобри "крајно ужасна" комерцијална.Марк Etches, извршен ДИРЕКТОР на индустријата финансиран одговорен коцкање добротворна GambleAware, зеде малку повеќе дипломатски капи, што укажува на тоа дека "компаниите треба да се признае нивната одговорност за да бидете сигурни дека луѓето се свесни за ризиците од коцкање." На БА конкурс е, најверојатно, подигање на повеќе hackles од вообичаеното, со оглед на велика БРИТАНИЈА коцкање индустрија е пред-Божиќ објавувањето на доброволна забрана за коцкање реклами во живо спортски преноси кои ќе проработат ова лето.На АС портпарол рече дека BA ад имаше генерирани јавни жалби "на основа на тоа што таа промовира коцкање и глуми во гламурозна и несериозни начин, и дека тоа е неодговорно." Сепак, АС се уште е проценка дали огласот прекршил било рекламирање кодови.На British Airways Празници портпарол тврди ад во прашање", беше ослободен со индустријата тело, Clearcast, обезбедување тоа е соодветно за емитување." Авиокомпанијата додаде дека оваа реклама е еден од серијата "промовирање на голем број на посебни спомени" дека клиентите искуство преку своето патување.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre не scotiabank им овозможи на онлајн коцкање.