злато ранчот казино Verdi Nv

Пратениците заедно со резиденти и другите од Suffolk Оринџ, Њу Јорк дојде заедно во сабота, за да го искажат своето вртат на основањето на мали казино во Medford.Претходно откри плановите од страна на Suffolk Off-Песна Обложување Корпорација за изградба на мини-казино на 31-акра парцела дека корпорацијата купи во октомври минатата година за $10 милиони евра во Градот Brookhaven се сретна со опозицијата бидејќи се воведе почетокот на оваа година.Повтори барањата од страна на Suffolk OTB за регионален lawmaker е одобрение за градба на објект кој би функција на 1000-машина игри салон, ресторани и барови и каде коцкање имот се проценува да се шири во текот на 100.000 квадратни метри, се качил неодговорени.Според опозицијата, коцкање имот ќе има тешки негативно да влијаат на локалната заедница што резултира во зголемување на бројот на лица кои покажуваат знаци на зависност од коцкање, зголемен сообраќај и криминал, и според Assemblyman Фред Thiele (I-Дисторзии Харбор), кои присуствуваа на митингот, негативните ефекти ќе надвладее во однос на очекуваните придобивки луѓе веруваат дека тие ќе добијат од коцкање во Medford.Додавање на опозицијата е Assemblyman Мајкл Фицпатрик (R-Св злато ранчот казино verdi nv. Џејмс), кој претходно оваа година воведе сметка дека ќе го поништи одобрението за ставање во промет на Насау и Medford предложените коцкање места кој беше изгласан од страна на мнозинството на Suffolk Каунти претставници во Март.Исто така, во присуство на митинг на сабота, Фицпатрик најави дека тој ќе биде повторно поднесување на сметка за време на приближува законодавната сесија во надеж дека таа ќе добие потребно одобрување.На Март ќе гласа против предложената легислатива беше објаснето од страна на предлагачот е раздорот дека Medford казино ќе резултира со работни места за жителите и се генерираат приходи за регионот.На 11 Мај Suffolk OTB успешно поднесена петиција за долг модификација под Глава 9 од U злато ранчот казино rv парк.

Стечај Законик со кои тие се надеваат да произлезе од.Демонстрантите во саботата митинг рече дека тие не сакаат да им помогне на off-песна обложување компанија свежи надвор од стечај судот од страна на хостинг коцкање место во нивната заедница.Држава Њујорк Модератор Томас DiNapoli е петгодишната ревизија објавен на 25 септември сугерираше дека Насау и Suffolk окрузи отворен слот салони, и дека OTBs се приклучат сили, така што тие се во можност да се преговара за подобри цени за правата за емитување во живо на дербито од песните. злато гребен град казино боречка цени.