казино во La Paz Baja калифорнија Sur

Хард Рок казина во Флорида може да отвори подоцна овој месец, ја поздрави веста за Сонце Државни жители чешање да се вртат слот машина или тестираат своите среќа на маса на игра.Хард Рок Меѓународни Претседател Џим Ален се појави на ФОКС Бизнис утрово за да разговара казино на операторот на reopening планови.На Seminole Племето на Флорида, која е сопственик на Хард Рок, има шест казина во Флорида, како и игри својства во Атлантик Сити, Мисисипи, Невада, Калифорнија, Ајова, Оклахома, Канада, и Punta Cana.Како за компанијата казина, тој вели дека тоа е случај-по-случај ситуација доведувајќи го назад на интернет.На Флорида казина сите затворени 20 Март казино во la paz baja калифорнија sur. Ален вели дека тие, најверојатно, ќе се отвори на крајот на Мај или почетокот на јуни казино во ла paloma. "Ние сме предвидување многу големи толпи," Ален рече уругвај. "Нашата максимален капацитет дека ние се случува да се овозможи е за 50 проценти, како што се вид на навигација – најважно – безбедност на нашите гости и нашите вработени." Заедно со 11 домашни и меѓународни казина, Хард Рок има својства во 76 земји, вклучувајќи 180 кафулиња и 24 хотели.Казина низ државата ќе дознаете дали Американците се подготвени да стадото назад кон нивните игри подови еднаш дозволено да се отвори.Неодамнешната анкета од Piplsay истражување заклучи дека 64 отсто од Американците мислат reopening економии во Мај е прерано.Една од првите казина, за да се отвори – Ајдахо е Coeur d'Alene Casino Resort, еден племенски место – видов голем број луѓе по отворањето претходно овој месец.Ален очекува истата во Флорида.Но, тоа не е неговата најголема грижа за Хард Рок казино бизнис.Искрено, ние сме повеќе загрижени со третиот квартал, четвртиот квартал, првиот квартал на следната година", објаснува Ален казино во провинцијата huelva. "Мислам дека по првичниот затворен-до побарувачката е зад нас, тогаш прашањето е, што е зачестеноста и достапни дискреционите приходи за да се дојде до некоја забава установа како интегрирана опција?" Ален откри казино искуство ќе биде многу различни во блиска иднина.Безбедносни мерки на претпазливост, како што се plexiglass одделување на дилери од коцкари на маса игри и задолжително слободни игри позиции помеѓу играчите, ќе се спроведе.Блек џек табели ќе треба dividers, со максимум четири играчи на секоја.Санација места ќе бидат поставени во текот на Хард Рок летувалишта.Температурата проекции, исто така, ќе биде спроведена во сите влезовите.Ален вели дека секоја машина чини околу $15,000-$20.000 евра, така што за голем имот како Хард Рок Атлантик Сити "што има толку многу врати, ќе зборуваме стотици и стотици илјади долари." Племенски казина опериран суверена земја не треба да го почитува од страна на државните наредби.Тоа, се разбира, не е случај и за деловен простор.На COVID-19 пандемија доведоа до сите 989 комерцијални и племенски казина во САД привремено кофриране.Хард Рок функционира и племенски казина и комерцијални игри потфати.Според Американското Gaming Асоцијација, 966 казино остануваат затворени.Дваесет и три казина се врати отворени за бизнис, од кои повеќето се индијанци објекти.Комерцијалните исклучок е во Deadwood, каде што минатата недела го Јужна Дакота игри градот дозволено казина, за да го отклучите вратите. реката дух казино базен тулса.