слот гратис стр мека Mahjong

Полицијата истражува убиството на Грчко-Австралиската gangster Јован Macris се работи на теоријата дека тој беше убиен бидејќи на линкови за нелегално обложување спортски операција слот гратис стр мека mahjong.
Macris бил застрелан мртов од страна на еден напаѓач минатата среда надвор од неговиот дом во богатите Атина предградие како тој седна во Smart автомобил во сопственост на неговата сопруга — украинскиот реалноста ТВ ѕвезда и поранешен Playboy Партнер Викторија Karyda.Шокантна снимка објавена од страна на грчките медиуми во понеделник од безбедносните камери надвор Macris' куќа покаже моментот осамен напаѓач пукаше повеќе удари низ возилото право на патникот прозорец пред шетаат на вратата на возачот и отпуштање повторно слот бесплатно онлајн senza registrazione. Macris, кој бил сам во возилото, беше погоди четири пати во стомакот, градите, и раме и умрел на сцена.Според Сиднеј Морнинг Хералд, грчката полиција се piecing заедно банкарски сметки и scrutinizing трансфери на пари за да се утврди дали се Macris беше вклучен во коцкање со туѓи пари преку нелегални онлајн обложување компанија со седиште во Азија.Тие веруваат дека тоа е можно тој има акумулирано долгот што тој не можеше да се плати.46-годишниот сопственик на ноќен клуб беше истакната фигура во Сиднеј подземниот свет за многу години, според извештаите во Австралиските медиуми.Тој бил затворен во 2005 година на трговија со дрога обвиненија и, во 2009 година, полицијата откри и оневозможен обид за својот живот со поранешен бизнис партнер блек џек со силиконска покривот слој канада. Macris биле разделување на неговиот пат помеѓу Австралија и Грција, каде што тој беше во процес на поставување на безбедносните фирма.Полицијата рече убиец може никогаш да не бидат фатени.Има spate на слични убиства во Атина во последните години, дел од трева војна помеѓу грчката Мафијашки кланови.Убиствата се обично се врши од страна на hitmen од Албанија кои се лизга назад преку граница, веднаш по злосторството, никогаш да се вратат.Полицијата додале дека се работи на тоа да ја открие дали Macris беше член на грчката Мафија и стана embroiled во војна блек џек натупвам looney песни.

Karyda е на писта на Атина модна ревија кога таа беше објавена на нејзиниот сопруг е смрт.Таа им кажа на полицијата имаа тие, беа живи "мирен живот" во Грција и не знам од некој кој го сака нејзиниот сопруг штета.Но Атина службеник за безбедност на Stefanos Karafotias кажано Австралиската дека Macris беше вклучена во перење пари и дрога операции во Миконос и јужниот дел на Атина и не беше срамежлив за flaunting богатство. блек џек si la banque depasse 21.