вера и џон казино мобилен

Suffolk Каунти во Државата Њу Јорк може наскоро да ја видиме нејзината втора Класа II игри објект по Shinnecock Индискиот Народ средата објави својот план да се изгради и да работат на казино на својот 900-акра Southampton резервација заедно Shinnecock Залив на Долго Островот.Повеќе од една деценија во создавањето, изградбата на 76,000 квадратни метри Shinnecock Казино Хамптон (уметник рендерирање, под-десно) наводно ќе започне ова лето, а вклучуваат 1,000 видео лотарија терминали (VLTs), 30 Texas Hold ' em маса игри, бинго салон, јадење установи, како и места за забава, и се очекува да биде завршен во рок од 14 месеци, според Исток Хемптон Ѕвезда.Суверена земја: Во изјава во средата е формална најава, на Shinnecock Советот на Доверители рече.. вера и џон казино мобилен. "Како што видовме со членовите на Племенски Народи, казина се обезбеди можност да се укине нашите членови се од непријатности вера en јован казино betrouwbaar. "Нашите предци земји се земени од нас пред многу години и Држава Њујорк одби да се сретне со нас во врска украдени земјата тврди дека се поднесени во текот на многу децении.Се обидовме да ги разреши овие прашања во текот на последната деценија од предлагаме да се најде повеќе погодни локации на Лонг Ајленд, но беа rebuffed.Ние сме чекале доволно долго и одлучија да продолжи тука на нашата територија." Заеднички потфат: Откако минатото лето добил зелено светло од Националниот Индиски Игри Комисија (NIGC) за Класа II казино, Нацијата најави дека беше формирана партнерство со Seminole Хард Рок Забава и Њујорк инвестиции на фирмата Три-Држава Партнери во обид да се "reignite својата деценија долго планови за да влезат во казино игри во Њујорк," како што е соопштено од страна на Newsday.Партнерите рече заедничкиот потфат има работено заедно повеќе од една година, со Seminole Племе и Три-Држава помагање на Shinnecock Нација обезбеди потребните одобренија од NIGC и министерството за Внатрешни работи.И дека Seminole има "обезбеди финансиска поддршка и техничка помош на Нацијата, вклучувајќи и финансиски модели и дизајни." Според Shinnecock Нација Претседател Брајан Љубезен, племето е на чекање за Игри на Комисијата за влијанието врз животната средина студија (EIS) да биде одобрена за таа да може да започне со изградба.Љубезен рече EIS ќе биде завршено во 12 до 14 месеци откако се очекува лето започне.Локалната опозиција: во Меѓувреме, уште еден извор извештаи дека Southhampton Градот Надзорник Џеј Schneiderman е повик за животната средина преглед на бучава, сообраќај, воздух и вода.Во живо извештај, градот службен рече дека тој "никогаш не се поддржани коцкање," и јас не мислам дека тоа е право на употреба и посебно на овој имот." "Тоа ќе биде тешко да се најде полошо сопственост да лоцира објект игри," додаде Schneiderman.Додека според Љубезен, племето и неговите партнери се веќе спроведување на истражувања, сообраќајот на студии, и други мерки за да се справи со зголемениот сообраќај, тој рече дека се очекува некои од локалните жители може да има "qualms" со казино.Расправаше племето ќе "работи на начин кој не е само корисна за Shinnecock но исто така и надворешната заедница," според вести agency. Class II игри: Додека "електронски или електромеханички facsimiles на било која игра на среќа или слот машина од било кој вид" се забранети, Класа II казина може да понуди бинго и игри како тоа, како и небанкарски игри со карти, како Texas Hold ' em, каде што играчите играат едни против други и не облог против куќа.Според " Њујорк Државата Игри Комисија, оваа класа на игри паѓа под "племенски надлежност, во согласност со одредбите на [на] Индиски Игри Регулаторен Акт и надзор на Националните Индиски Игри Комисија.Членки не им е дозволено да се регулира било Класа II игри активност" вера en јован казино inloggen.

Значи, казино нема да бара компактен на било кој тип на формалниот договор со државата.Племенски совет рече дека неговата истражување покажа дека е Класа II казино, кој ќе биде вториот таков објект, откако во Мај 2017 отворање на Џејк е 58 Hotel & Casino во Islandia, "ќе биде поттик за туризам тука на источниот крај на Лонг Ајленд.И додека летните месеци ќе се најпрометните месеци од годината за нас, работа со Три Држава ние ќе се привлечат посетителите за време на остатокот на годината, како и," како што е соопштено од страна На Easthampton Ѕвезда.Џек Морис, директорот на Три-Држава Партнери, рече дека додека првата фаза на проектот ќе содржи Класа II игри исклучиво, "може да има и други фази на проектот" во иднина, кои вклучуваат хотелски соби и како и други економски возачи, според Newsday. како да се запре коцкање толку многу.