како да се запре коцкање совети

Филипини-лиценцирани онлајн коцкање оператори не може да избега Претседателот Rodrigo Duterte е анти-коцкање чистка, според локалните игри регулаторот.Во четвртокот, Ројтерс го цитираше Андреа Domingo, неодамна назначен за шеф на Филипините Забава и Игри Корп (PAGCOR), велејќи дека нејзината агенција е во потрага во активностите на посебни freeport зони кои лиценца Азиски-соочува онлајн коцкање компании како да се запре коцкање совети.

Duterte положи свечена заклетва во канцеларијата на 30 јуни, објавувајќи истиот ден дека "онлајн коцкање мора да престане", поради неговата потенцијалните штети на локалните жители cresus казино meilleur машина sous. Duterte е missive доведе до оваа недела најавата од страна на игри технологија на услуги PhilWeb дека тоа беше затворање својата 286 eGames кафулиња по PAGCOR одби да го обнови PhilWeb лиценца cresus казино правни en франција. Domingo Ројтерс изјави дека "силна и повтори pronouncement на претседателот" имаше лево PAGCOR со "нема избор", но да остатоци PhilWeb лиценца, и покрај добиениот отпуштања од работа на илјадници и десетици милиони долари во eGames приходи кои државата-кандидира PAGCOR ќе мора да се откажат од cresus казино без депозит бонус. Domingo е најновиот коментари ќе предизвика уште повеќе неизвесност за меѓународниот онлајн коцкање сајтови лиценцирана од страна на Првиот Cagayan Слободно време и да се Впуштат Корп под Cagayan Економска Зона Орган (CEZA).Џо Pisano, извршен ДИРЕКТОР на Манила-базирани Jade Забава и Игри Технологии, изрази претпазливи на чувствата на многу од неговите ilk од страна на велејќи дека тоа е "бизнис како нормално за сега." Со закон, CEZA-лиценцирани сајтови не може да ја прифати wagers од Филипините жители, што теоретски треба да се ослободат од нив, Duterte возење да се убедат локалните жители да работат за живеење, наместо да се коцка.Но неидентификувани поранешниот PAGCOR извршување кажано Ројтерс тоа беше јасно "што [Duterte] навистина сака и она што endgame е." Во меѓувреме, PhilWeb акции доби речиси 50% на Филипините Берза (PSE) во четвртокот.Во средата, PhilWeb беше дозволен привремен прекин во тргување по гледањето на неговите акции изгуби четири-fifths на нивната вредност, бидејќи Duterte оригиналната коментари.На PSE рече тоа беше крената на тргување moratorium по "внимателно разгледување на информации објавени од страна на компанијата." Акциите затворен во P6.37 во четвртокот по затворањето на само P4.25 пред тргување запре.Дното задолжени за хранење телиња очигледно решиле да се земе шанса дека PAGCOR може да издаде PhilWeb нова лиценца ако поранешниот претседател (и Duterte непријателот) Роберто Ongpin следи преку на неговото ветување на аукција тргнеме мнозинство од акциите во компанијата.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre tunica ms злато штрајк казино.