Camisa де Goleiro покер сина

Во соопштение до медиумите во четвртокот, само еден ден фантазија спорт (DFS) индустриски лидер во, FanDuel ја објави својата стекнување на водечките фантазија eSports (DFeS) платформа AlphaDraft.Мешавина од живо стриминг и фантазија, спортски натпревари и eSports, FanDuel е првиот производ за eSports заедница носи со тоа AlphaDraft е "работникот база во куќата за да помогне да се создаде една од ваков вид секојдневно фантазија производ, специјално за eSports," според соопштението на venturebeat.com.Само еден ден пред FanDuel набавка, индустрија ривал DraftKings најави нејзиното партнерство со шест eSports организации и официјално започна натпревари врз основа на Лигата на Легенди.Купување од страна на FanDuel овозможува DFS гигант да достигне нови спортски фанови и веднаш се натпреваруваат со DraftKings кој се пресели брзо да се ослободи својата фантазија eSports производ.На потег од страна на двете компании е само во времето за октомври 1 старт на Лигата на Легенди Светско Првенство.Според Потфат Победи, FanDuel извршен ДИРЕКТОР и Ко-основач Најџел Eccles рече, "Со над 200 милиони луѓе глобално гледа eSports, AlphaDraft дава на оние фанови начин да се вклучат со овој поголемиот број забава, производ, кој се создава огромна можност за нас." Eccles додаде дека "Ова е спорт за нов демографски, со многу малку crossover со она што се смета за традиционален спортски фанови, и оваа аквизиција ни дава можност да ги искористиш за експертиза на AlphaDraft тим, додека помагање на нивните напори во клиент стекнување и градење на свеста за оваа нова индустрија.Тоа е win-win." DFeS во суштина е иста како и на DFS производ; и двете имаат слични основни елементи, како што се конкуренцијата структура, промоции, и натпревар лоби меѓу другите.Главната разлика е во тоа што играчите на DFS изгради rosters од вистински спортисти кои се натпреваруваат во традиционалните спортови, додека во DFeS натпревари играчи rosters се состојат од "фантазија" спортисти во eSports како Лигата на Легенди и Dota 2 camisa де goleiro покер сина. Според извештајот на legalsportsreport.com, FanDuel набавка на AlphaDraft внимателно го следи неговото стекнување на следната генерација на спортски analytics сајт numberFire, водечки мобилен стан инвеститорот, Kotikan, кој го развил својот мобилен стан, и вработен базен од околу 40 од затворен експозитура на Zynga во Флорида.На донесени се во согласност со FanDuel е цел на подобрување на спортската искуство, и градење на својот производ со агресивно инвестирање во инфраструктура и придобивки.Во прилог на FanDuel е 2015 придобивки, компанијата има во план да отвори нова канцеларија во Глазгов и се прошири во нова канцеларија во Единбург според Правните Спортски Извештај.Датум инвеститори во AlphaDraft вклучуваат поранешниот НБА Комесарот Дејвид Стерн, слободен стил Капитал, IDG Потфати и Melo7 Технолошки Партнери, меѓу другите.Минатата година eSports генерирани околу $612 милиони евра во приходи и околу 13 проценти од целата live stream на публиката гледајќи eSports.Индустријата предвидува дека до 2017 бројот на eSports навивачи ќе дојдат блиску до прикажување дека на топки фанови и DraftKings и сега FanDuel ќе удел во учи на награди. camino del sol казино tucson а до ш.