казино сан франциско кордоба

Еден киоск за придружник на Ветрот Крик Монтгомери Казино, во Монтгомери Алабама, е наплатен во однос на кражба од казино минатиот месец на речиси $193,000, кој останува unrecovered.Според Монтгомери Огласувач, Courtney Deandrea Stanton pleaded не се виновни за заговор за да изврши измама и работникот кражба од Индиски игри основање.Казино е управувана од страна на Poarch Бенд на Крик Индијанци.Во август, обвинители обвинети Тимотеј Деканот Pettiway на одење надвор од казино со $192,800 во сто-долар записи, повлечена од два пари-издавање киосци по Stanton имаше очигледно отсутен-mindedly лево на копчињата на врвот на една од машините.Сега обвинители веруваат таа беше во тоа сите заедно.На ноќта на кражба, 10 август, обвинителите велат Stanton слушнавме копчињата за киосци 8 и 19 казино сан франциско кордоба. Во следните казино безбедност на снимката, таа се гледа очигледно зборува за некој надвор од истрел, пред одење подалеку, оставајќи ги копчињата на киоск.Човекот тврди дека се Pettiway потоа се гледа преземање на копчињата и отстранување на она што се појавува да биде готово кутија од киоск 19 казино во сан фелипе. Тој зема кутија до тоалетот дека неговиот внук, Jory Dumas, беше познат да биде во, според судските документи.Човекот потоа се вратил во киоск за 8 и не се исти baja калифорнија.
Dumas е поранешен казино работникот кој беше разрешен поради кражба.Тој првично беше уапсен заедно со неговиот чичко, но доби отказ од случај минатиот месец.НИ Magistrate Судија Сива Borden предупреди Dumas, сепак, дека тој може се уште да ви биде наплатено во иднина.Судот ги слушнал дека секој киоск содржани парични кутии со сметките на различни деноминации.Во двата случаи, човекот во видео зеде кутии со највисок-деноминација сто-долар записи во внатрешноста, што укажува на тоа тој имаше солзи на знаење на системот iphone 11 цена во слотот. Pettiway лево казино околу 15 минути по кражбата, околу времето кое член на казино персонал забележав киоск 8 да се појави дефект.Кога безбедност влезе во тоалетот, тие се наоѓаат на парични кутии отфрлени и празни во оневозможено кабина ipad цени во слот нигерија. Stanton подоцна изјави племенски полицијата таа пријавени нејзиниот копчињата за исчезнати на нејзиниот претпоставен и да бидете предупредени за безбедност, иако ФБИ Специјален Агент Матеј Minshew кажа судот тој беше неизвесно кога и тоа се случи.Судијата го поставите 5 ноември, како судењето датум за двете Pettiway и Stanton. iphone 11 полначот нема да се вклопат во слотот.