слот Da бар гратис на линија

Макао казина' бруто игри приходи (GGR) ги изненади аналитичарите за 15 последователни време по објавувањето 22.1% зголемување во октомври.Некои казино акции со кои се тргува во зелена во средата по Macau Гејминг Инспекција и Координација Биро (DICJ) објави дека Macau chalked до MOP26.63 милијарди долари (US$3.31 милијарди евра) вредност на GGR, највисок месечен GGR извештај од октомври 2014 година слот da бар гратис на линија.

Аналитичарите имаше порано проценува Macau во октомври GGR раст да биде помеѓу 19% и 21 процент слот da бар далеку од западот. "Нашите последни консултант проверки точка да настапи подигнување на побарувачката по 19-ти Конгрес на Партијата во Кина, со VIP и маса приходи до околу 30 проценти и на 9 проценти од година-over-година, односно," Номура аналитичар Хари Кертис се вели во истражување забелешка вторник.Нормално, Јапонски кредит-долг watcher фиксиран Macau во октомври GGR се зголеми на 12 и 13% секвенцијално од септември.Номура истакна дека октомври GGR pick-up има нешто да се направи со подобар-од-се очекува пост-Златна Недела побарувачката.Кина е Националната Ден започна на Октомври.

1, но еднонеделно прослава која што следи е познат како Златно Недела.Податоците од DICJ покажа дека Macau најновиот приходи бројки донесе поранешниот португалски енклава е GGR за изминатите десет месеци до речиси MOP220 милијарди долари (27.37 милијарди евра), до 19.2 проценти од пред-годишниот период слот da бар гратис на линија гратис. "Додека тома биле силни, ВИП задржете го оценувате го и држете го во премиум маса беше избран во текот на месец врз основа на канал проверки," Sanford В двојна шанса покер турнир правила.
Bernstein Ltd.аналитичарите Vitaly Umansky, Жен Гонг и Кети Huang посочи.ЈП Морган Хартии од вредност (Азија Пацифик) Ltd аналитичари ДС Ким и Шон Zhuang се согласија дека Macau казина перформанси во октомври беше "многу импресивна.. двојна шанса freezeout покер турнир. убаво да ја тепа консензус очекувањата на +14.5 проценти од година на година" и покрај еднообразен Златна Недела.Тие истакнаа дека Macau имаше тешка година на година споредба да победи бидејќи тоа беше за време на падот на 2016 година, кога Азија премиер игри центар видов отскокнување во GGR и отворањето на Cotai игри места Дин Палата и Parisian Macao.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre двојно bullseye џекпот слот машина.