како да добиеш бесплатен монети за рипка слотови

На 2017 Глобалната Гејминг Expo (G2E) е речиси врз нас и, за да го прослават, Американските Игри Асоцијација објави оваа недела тоа е примен четири нови членови во своите Игри Салата на Славните.На "Класа на 2017" се состои од Џон Одгледување, мозокот зад автоматско картичка довлечкаа машина; Џо Kaminkow, човекот кој се вбризгува поп-култура теми во слот машини; Дијана Bennet, пионерски жена во машки доминираат индустрија; и Мелвин Wolzinger, а nonagenarian Невада казино сопственикот и restauranteur како да добиеш бесплатен монети за рипка слотови.
"Класата на 2017 беше инструментална во обликувањето на казино-игри индустрија", рече Џеф Фриман, претседател и извршен ДИРЕКТОР на АГА како да добиеш бесплатен монети за рипка казино. "Од револуционизира начинот на игри може да се види и да се доживее, да се преобликување вработен работење и развој на бизнисот, овие лидери' достигнувања се прошири во текот на нацијата, па дури и на светот." Џон Одгледување не може да биде лице сакана од вашиот просек картичка-counter но неговиот singlehanded придонес на казино индустријата е неприкосновено право.Уште во осумдесеттите години, Одгледување работел како долги дестинации возач на камион кога една статија за картичка-шалтери тепање на казина на Атлантик Сити фатени неговото внимание.Оние долги патувања му даде доволно време да се ruminate на проблемот и да доведе него да се развие автоматско картичка-shuffler.Бизнис тој негува од дома, врз основа околу неговиот нов изум, стана Shuffle Господар (сега SHFL), која наскоро разгранува надвор во создавање на иконите маса игри, како "Нека се Прошетаат." Во 2013 година, беше купена од страна на Научни Игри за околу $1,3 милијарди.Џо Kaminkow, во меѓувреме, е слот машина дизајн легенда и пионер во користењето на лиценцирани теми од филмови и ТВ емисии во гејмерски машини, сега индустриски стандард како да добиеш бесплатен монети за doubleu казино. Kamikow вели дека тој сака да го сврти својот неговото место во "малку филмови." Тој е, исто така, социјална игри пионерската и во моментов е Главен Игра Дизајнер и Постар Заменик Претседател на Казино Игри за друштвени игри инвеститорот Zynga.Дијана Bennet ја започна својата кариера во Фламинго каде што таа брзо се вознесе на редови, пред да се пресели во Циркус Циркус менаџерски тим.Таа беше вклучен во развојот на бројни ознака за земја Лас Вегас својства, вклучувајќи Luxor Лас Вегас и Excalibur Хотел и Казино.Подоцна, таа се упати до игри производителот Казино Податоци Системи (ЦДС) и потоа Paragon Игри.Како претседател на Bennett Семејство Основа, таа е една од Невада е најпрепознатлива philanthropists.Мел Wolzinger е управник за UNLV Фондација за Истражувања и човек кој беше тела во Лас Вегас, бидејќи повој како коцкање центар.На 97-годишниот поранешен MGM извршување прв дојде до градот во четириесеттите години и е во постојана иноватор и инвеститор во успешни својства и оттогаш.Тој го остави неизбришлив траг во Вегас пејзаж, ја имаа удел во развојот на казина од Златна Грутка, да Мираж, да се Богатство на Островот и Bellagio.Сите четири inductees ќе бидат вреднувани на покани само за церемонијата на Престиж во Palazzo на 4 октомври како да добиеш бесплатен монети за џекпот партија казино.

G2E работи од 3-5 октомври, 2017 на Песок Експо, Лас Вегас. apache отворен слот без тековниот процес.