Apache грутка туристички центар & Casino

Сингапур-листата одморалиште инвеститорот Banyan Tree Стопанства очекува да добие Виетнамски владата одобрување за да се изгради казино во Лагуна Lang Ко одморалиште во Thua Thien-Боја, според VietnamNet.Нгуен Ngoc Thien, претседател на Покраинско народно Комитет, потврди во покраината поддршка на Banyan Tree е казино предлог.Инвеститорот уште потребите на официјалната се оди напред преку Националното Собрание ќе го ратификува декрет но сите знаци се чини дека за да се укаже на тоа да се случи.Откако Banyan Tree добива својот лиценца, компанијата ќе започне со основање рамките на своите предлог на 280 хектари Лагуна Lang Ко одморалиште, која се отвори Март минатата година.Компанијата предлогот се очекува да настапат казино дека е во лигата на Хо Трамвај Лента, Виетнам е првиот целосно интегрирани одморалиште и казино што се отвори своите врати за јавноста минатата година.Развој, исто така, ќе доведе до серија на Angsana-брендирани хотели и бањи, приватни вили, конвенцијата објекти, забава и јадење options (опции) и 18-дупка шампионатот голф дизајниран од страна на Ник Faldo.Виетнам стана се повеќе агресивни во лиценцирање казина во земјата.Останати инвестиции групи, како VinaCapital направија свои предлози и владата почна canvassing инвеститори да дојдат градат казина на определени локации низ земјата.Се движи на север во Јужна Кореја, Кина-врз основа на инвеститорот Слетување Меѓународен Развој Ltd., која е изградба $2.2 милијарди интегрирани одморалиште на Јужна Кореја е Jeju Остров со Genting Сингапур, измени како таа планира да се додели споделување продолжи на HK$600 милиони ($77.4 милиони денари).Во својата пополнување со Хонг Конг Берза, компанијата изјави дека тоа ќе го користи HK$320 милиони ($41 милиони евра) на поставените износ како дел од трошоците за развој на Jeju одморалиште и HK$125 милиони ($16 милиони евра) за казино бизнис.Во јуни споделување на претплата дојде наоколу исто време компанијата објави својата Jeju планови apache грутка туристички центар & casino. Genting беше еден од претплатници во споделување на претплата, плаќање на HK$243 милиони ($31.3 милиони евра) за да се обезбеди 810 милиони акции на Слетување International.Недвижен имот инвеститорот очекува да нога вкупно од околу $312 милиони евра за проектот до 2015 година apache грутка казино dulce ново мексико.

Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre apache грутка туристички центар & casino куба nm.