Kickapoo казино Shawnee Shawnee ред

Г-Зелената боја е поставен да започне во Шпанија по Вилијам Хил бренд доби лиценца од земјата регулаторот, Директорат за Регулирање на Коцкање (DGOJ).Лиценца одобрување за своите казино бренд зајакнува Вилијам Хил присуство во Шпанија, во спортско обложување и онлајн пазарот, со операторот во која се наведува Mr Green лансирање ќе го поддржи своите мулти-бренд стратегија.Операторот стекнати Г-дин Зелено договор во вредност од £245m ($318.4 м) во јануари 2019 од нејзината матична компанија MRG.Вилијам Хил Меѓународен генерален директор и Г-Зелена извршен ДИРЕКТОР Патрик Jonker, рече: "Ова е важна пресвртница во нашата стратегија."Со комбинација на две индустриски водечки брендови, ние со нетрпение очекуваме да ја испорача најдобар играч искуство во спорт и игри."Лансирањето збор за помалку од еден месец, откако беше најавено дека договорот беше постигнат за Цезар Забава да се стекнат со Вилијам Хил за околу £2.9 bn, што се очекува да биде завршен во втората половина на 2021.Додека во август, Вилијам Хил пријавени 32% од година на година приходи падне за H1 2020, надолу за да £554.4 м, како резултат на coronavirus пандемија влијание на мало активности, кој го виде оператор блиску 119 обложување продавници трајно. kickapoo казино shawnee shawnee ред.