ќе казино акции отскокнување назад

Масачусетс' најновите казино е криминал магнет, барем, според локалните полициски извештаи.Во четвртокот, Бостон е локална телевизија ABC филијалата WCVB се изјасниле дека MGM Одморалишта " нова MGM Спрингфилд казино во државата југозападниот агол искусни речиси двојно повеќе криминал во првите четири месеци на работа од државата други големи игри место – Penn National Игри е Plainridge Парк Казино – занимавале со сите минатата година.Според извештајот, Масачусетс Државна Полиција снимен 208 инциденти и 120 апсења во внатрешноста MGM Спрингфилд помеѓу септември и декември 2018 ќе казино акции отскокнување назад. Инцидентите што се вклучени 16 larcenies и грабежи, пет напади и две сексуален престап.Во меѓувреме, полицијата одговори на само 115 инциденти на Plainridge Парк низ сите 2018 ќе казино rama отвори наскоро. Криминал е, исто така, пораст надвор MGM Спрингфилд.Имаше 22 кривични дела се пријавени во областа околу казино во трите месеци пред неговото август отворање, и 115 кривични дела во пет месеци по неговото отворање.Сеопфатна јавна безбедност извештај на криминал во текот на Спрингфилд имотот првите три месеци од операцијата нема да биде објавен до Март.Но првичните податоци стои во старк споредба со Масачусетс Игри Комисија (MGC) студии кои покажале никаква бран на криминал следниве Plainridge Парк е јуни 2015 отворање, наоди кои беа поддржани од страна на подоцнежните проучувања.Во меѓувреме, MGC официјален игри приходи бројки покажуваат две казина во комбинација за речиси $35.7 m во декември, скромна подобрување во однос на ноември е $34.1 м ќе казино земе хартија id. MGM заработил $21.6 м, во суштина рамна од ноември, додека Plainridge беше до околу $1.25 м до $14.1 м она што одговара на се повисоки во покер.
JUDD-ШТАЈН ИМЕНУВАН НОВ MGC ЧАИР на крајот, Масачусетс Gov она што одговара на победи во покер. Чарли Бејкер назначен Кети Judd-Штајн како MGC е нов претседател, замена на времената стол Gayle Камерон, кој ги презел улогата по ненадеен оставка на Стивен Крозби минатиот септември она што одговараат на вреди повеќе во покер. Judd-Штајн, кои претходно работел како заменик главен правен советник на гувернерот канцеларија, се повлекува во многу топла седиште.На MGC е борење со тек на прашањето дали или не Дин Места ќе се најде погодна да се работи на $2.5 б Бис Бостон Харбор казино, која е закажана за да го отворите во јуни.Контроверзноста придонесе да Крозби одлука да се достигне за вадење на рачката и ветува дека ќе продолжи да досаждам на MGC за остатокот од оваа година, а можеби и пошироко.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre хавана казино nisipurile де aur (златен рид.