она што одговараат е највисока во покер

130 хектари имот се наоѓа јужно од Лас Вегас Лента, сега е достапен за $300 милиони евра.Тоа беше планирано сајт на $800 милиони екстремни спортски комплекс, што се вика на Работ, кој беше укинат.Имотот се верува дека се најскапи парцела сега за продажба во Кларк Каунти, Лас Вегас Преглед-Весник известија.Тоа е во клучните локација, во близина на McCarran Меѓународниот Аеродром и на Градскиот Плоштад во Лас Вегас.Градскиот Плоштад е мало и канцелариски простор.Достапните парцела вклучува 65 хектари на слободни земја, 41.4-акра голф, и 23.6-акра атлетик место со 'go-kart' песната, Преглед-Списанието рече.Сегашниот сопственик на имотот, беше идентификуван во вест, извештај, како Ernie Ли.На Ли семејство е сопственик игри својства она што одговараат е највисока во покер.
UNLV е Ли Бизнис Школа е именуван во нивна чест. Ernie Ли е со оглед на одржувањето на имотот.Или тој може да продава делови од неа или сите од неа, Преглед-Списанието рече.Ли понатаму откри дека некои анонимни технолошките компании се заинтересирани во сопственост, Преглед-Списанието рече.Нема збор за тоа дали било казино оператори имаат било каков интерес.Често, на пример големи парцели доведе до мешани користи.Понекогаш, сопствениците ќе го задржи поголем својства се додека економските услови се подобри.Оваа година, COVID-19 пандемија доведе до пад во комерцијални цените на недвижностите во Лас Вегас.Минатиот месец, Стивен Милер, директор на UNLV Центар за Бизнис и Економски Истражувања, рече дека од Март, Лас Вегас комерцијални земја на пазарот беше условен од coronavirus поврзани економска криза.Но, некои комерцијални својства се менуваат рацете во последниве месеци.Невада инвеститорот Мајкл Очоа стекнати 12 се празни хектари во близина На Лента за $12.5 милиони од Кина-базирана компанија.Нема детали за тоа што Очоа планови да се стави таму или ако тој ќе флип имотот во неколку години.Исто така, од неодамна, сопствениците на Северна Дакота племенски казино стекнато 8.7-хектари имот во близина На Лента за $12 милиони евра преку стечај, Преглед-Списанието рече.Покрај тоа, RAH Капитал платиле 3.1 милиони за 11.3 хектари дека откако одржа Moulin Руж казино.Нови сопственици план да се одржи казино за слободни многу. RAH е поврзана со Австралиската-со седиште финансиска фирма: BBC Капитал.За да добиете идеја на моменталната состојба на игри својства, се планира отворање на Богородица Хотели во Лас Вегас беше турка назад од јануари.Тоа е off-Лента сајт на поранешен Хард Рок Hotel & Casino.Задоцнетата јануари отворање одбележува втората одложување во сопственост поновата историја.Најновите задоцнување беше обвинета за coronavirus-влијание на условите на пазарот.Во прилог, неколку MGM одморалиште казина се shuttered нивните хотели во текот на средината на неделата, бидејќи на криза во побарувачката поврзани со пандемија.Казина, исто така, се чека збор од Невада Gov она што одговараат на највисоко рангирана во покер.
Стив Sisolak (Г) на она што тој ќе го стори со моменталниот капацитет ограничувања на игри подови, ресторани и барови.Во моментов, тие се во 25 проценти.Претходно оваа година, тие беа поставени во 50 проценти она што одговараат е највисок во покер. Sisolak би можел да наметне построги ограничувања овој месец, со оглед на скок во бројот на COVID-19 случаи.Како на неделата, Невада службените лица пријавени 2,882 нови coronavirus случаи.Имаше 19 дополнителни смртни случаи поврзани со вирусот.Вкупниот број на случаи се гледа во државата од појава започна е 186,833 хавана казино без депозит бонус.

Вкупниот број на смртни случаи во Невада е 2,539. Добро утро.Се надевам дека жителите се првите да бидат вработени хавана saver пура нерешено покер.

RAH.Ве молиме да направи тоа да се случи havalimanlar слот koordinasyon merkezi. 89106, има изобилство на потенцијалните работодавачи..