казино соба потпис живеење ливерпул

Букмејкер Paddy Power око-пукање џерси брендирање на англиски Првенство тим Huddersfield Градот беше откриена да биде измама, во петокот наутро, но не пред тоа бил осуден од страна на високи ниво политичар, клеветеа од страна на навивачите на тераси, и исмеан од секој друг – но, има уште еден пресврт да дојде казино соба потпис живеење ливерпул.

Paddy Power е спонзорски договор со "Terriers" за 19-20 сезона беше објавен во понеделникот.Набргу потоа, обложување компанија со гордост го откри новиот единствен дизајн.Тимот традиционалните сини и бели ленти беа plastered со огромен Paddy Power лого украсена дијагонално низ пред џерси казино соби во атлантик град њу џерси. "Ние сме среќни да работат со Huddersfield Град на овој храбар нов комплет дизајн," chirped Paddy Power во придружните соопштение за медиумите њујорк покер клуб. "Како бренд кој ги опфаќа вршење на работите поинаку, ние не сакате да се влезе во кошула спонзорство само да го стори истото како и секој друг," се додаваат њујорк харли дејвидсон покер чип. "Ние се чувствуваме дијагонала дизајн ќе биде најзначајните спонзор лого во Фудбалска Лига – соодветно за најзначајните спонзор постои.Ние сме сигурни Huddersfield навивачи ќе бидат среќни со оваа сезона е комплет." Во средата, како Huddersfield излегоа на терен да игра пријателски натпревар против Rochdale додека спортски на монструозниот нови дресови, Конзервативниот ПРАТЕНИК Дамјан Колинс брендирани нив "целосно несоодветен" и повика на ФА, англискиот фудбал е владејачко тело, да се испита.ФА најави дека имаше контактирани Huddersfield бара "нивните согледувања" за новата униформа.Иако многумина беа измамени, и навредени, други се прашував дали сето ова беше дел од некои елаборат трик.По сите, Paddy Power има претходната, и логоа се јасно прекршување ФА прописи на бренд-големината на начин кој значи тие не може реално да биде дозволено.Но, додека Paddy Power е немирна герилски маркетинг еднаш насочени шок фактор сам – помислил: "Оскар Pistorius: пари назад, ако тој оди," – нејзините најнови кампањи шок првин, а потоа да мислите.Во петок, Huddersfield и Paddy Power откри вистинските униформи тимот ќе биде облечен во претстојната сезона – и тие не содржат брендирање на она.Во време кога има многу маки во велика БРИТАНИЈА во текот фудбал е потпирање на коцкање пари и preponderance на обложување брендирање на тим дресови – 60 проценти од тимови во првите две групи се брендирани од bookies минатата сезона – сето ова беше дел од Paddy Power е "Спаси Нашата Кошула" кампања "вообичаена смисла повик за спонзори да се запре bastardising фудбал кошули и да ги врати на навивачите." Компанијата се уште е спонзорирање на тимот, но во исто време, тоа е исто така "unsponsoring тоа," додека влечење надвор masterclass во заседа маркетинг и "лажни вести" во исто време. њујорк казино лиценци.