она што слот машини плати најдобри

Видовме овој филм досега.Домување оди нагоре, домување оди надолу, хипотеки се defaulted, банки се урнат и финансиска криза и депресија.По неколку месеци, сега, јас сум се огласува на Макао предупредување; а денес, добивме поголеми докази дека ме прави сигурен доволно да се скица општа временска рамка.Ние сме сега една до две години далеку од Големиот Пад на Кина.Лаура Тој пишува од од Хонг Конг во Marketwatch: Кина е минато врв во станбени цени.Тоа е јасно за домување оди надолу фаза на централната банка-индуцирана на деловниот циклус, и ако тоа е навистина забрзување, позитивен фидбек јамка можеби веќе започнал.За НАС, домување врв беше хит во почетокот на 2006 година она што слот машини плати најдобри.

Тоа траеше околу два и пол години за тоа да крварат преку во банкарскиот сектор и да резултира со ненадејни и широки системски кризи.Сега ајде да се префрлат брзини за момент и се движи кон Русија.Кон крајот на Мај, Русија потпиша a $400B-гас се справи со Кина.Ѓаволот е во деталите иако, затоа што договорот не беше деноминирани во долари.Всушност, тоа беше целата поента, како Русија сакаше да се користи за создавање на доларот.Договорот беше потпиша во ЈЕНИ во замена за гас.И што се случува со валути кога земјата поминува низ депресија?Дефлација, како и сите пари печатени до шамандура цените за сместување исчезнува во лавина на хипотека defaults сите поддржани од страна на фракционо резерви кредитирање.Со намалувањето на понудата на пари, вредноста на валута се зголемува, и кога тоа се случи во Кина, Русија ќе ги добиете сите бенефиции како на ЈЕНИ, тоа само го купи во замена за своите гас оди нагоре во вредност, пари, кој потоа се користи за да се купуваат Кинески производи, подигање на животниот стандард на просечниот руската со попуст.Секако, пораст на руската стандард на живеење ќе не се должи единствено на некои гас договор, без разлика колку се големи.Договорот е само илустративни на Русија постигнување на економска независност, кој треба да се преведе во повеќе трговски договори како што се движиме напред.Во коцкање светот, како Macau deflates, Primorye во Русија ќе се зголеми ресторани во близина на патот 66 казино. Primorye е сосема нов коцкање зона издлабена официјално со Русија во 2009 година.
Првото казино е изграден има само во 2012 година ресторани во близина на ридови казино. Настрана од тоа што во својата пословичен пелени, Primorye има и други атракции за инвестирање.Највисокото даночна стапка, на пример, е неверојатни 7 проценти.Во Макао, тоа е 40 проценти, Русија, секако, има долг пат бидејќи да се биде на тоталитарна комунистичка диктатура без пазарот.Постојат повеќе начини да се инвестира во Primorye, најлесно се купување на компанијата се пресели таму.Проблемот е ако се обидуваш да се игра Primorye како flipside на Макао, многу од компаниите да инвестираат во Primorye се Macau е голема снимки кои бараат да ферибот Macau клиенти во текот на Primorye како еден вид на Макао II.На пример, Melco Круна е пресели таму, барем индиректно ресторани во близина на sandia одморалиште и казино.

Melco е претседател Лоренс Хо Yau Дробови е исто така да контролира интерес на Самитот во Подем, кој е тоне $700M во Primorye. (Голдман Сакс, само даде купи оценка на Самитот Искачување.Малку доцна момци?Обидувајќи се да се исклучи некои акции можеби?Каде беше вашата купи оценка од минатата година?) Се разбира, инвестирање во Русија е добар потег за Melco, генерално, но ако сте навистина играње Русија како и огледало слика на Макао, тогаш NagaCorp е вашата компанија, но уште не.Прво, за концесија изјава на NagaCorp, оваа мала Cambodian казино е во ист брод како и сите компании кои работат во средината на луд централна банка.Во Камбоџа е случај покрај тоа што е многу полошо.Оваа шема е само целосно надвор од контрола.Дури и официјалната стапка на инфлација (и оние кои се обично разбраното) во Камбоџа има драстично скокна од 2013 година и се приближува 5 проценти.Инфлацијата хит високо од над 35 проценти во 2008 година, непосредно пред несреќата.Така monetarily, NagaCorp не ми чаша чај.Но, таа покажа дека знае како да работат казино со феноменален раст на приходите, и тоа нема директна изложеност на Макао.Значи она што не дека е важно, ако Камбоџа е во иста ситуација?Поради проширување на Русија би можело да се отвори ново поглавје за Nagacorp што можеше да се види тоа расте значително како Primorye расте.Со корпоративниот данок толку ниска таму, тоа ќе.Постои некое време сепак, иако. NagaCorp Претседателот Тим McNally проценки 2018 како реална цел датум, така што не треба да се брза да се воспостави долго позиции утре.Време да се купи Nagacorp, најдоцна и преземање на Камбоџа не оди прво, тоа ќе биде после Кина станува целосно разнесени криза некаде во 2015/2016 џекпот на парични казино бонус за добредојде. Камбоџа сигурно ќе оди преку некои големи проблеми, од тогаш, како и со оглед на своја смешна монетарната политика и NagaCorp ќе страдаат, исто како што тоа го правеше во 2008/2009 како свој цената на акциите на plummeted 75%.Сепак, како и Макао и NagaCorp најдете bottoms, NagaCorp ќе биде во Primorye со возбудливи перспективи за раст.Начинот на кој се врати, ќе биде многу swifter и посилни за компанија како NagaCorp.Тоа ќе биде во нова, млада девица област на една земја доаѓаат во свои економски, каде што владата не има шанса да се плеткаш во коцкање индустрија со астрономски даноци и прописи.Макао ќе се опорави, како и на крајот, но тоа ќе потрае години да се искачи назад и ќе бара од владата да се чекор назад, што е многу тешко.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre џекпот на парични казино без депозит бонус кодови 2021.