како да се научат Velo Sans рулет

Секојдневно фантазија спорт оператор DraftKings достигна спортски обложувања лиценцирање договор со del Лаго Resort & Casino во Њујорк.Договорот ќе видите DraftKings воспостави физичко sportsbook наоѓа во дел Лаго Одморалиште.Сепак, можеби дури и повеќе профитабилен е фактот дека треба да законодавството промена во Њујорк за да се дозволи спортски wagers, DraftKings и del Лаго ќе партнер нагоре за да го внесете интернет и мобилни спортски wagering пазар во државата.Џејсон Robins, извршен ДИРЕКТОР и ко-основач на DraftKings, рече: "во Њујорк е една од најголемите приходи можности за идни спортски wagering оператори и ние сме возбудени да се здружат со del Лаго Resort & Casino да понуди спортски фанови уникатен и ново спортско обложување доживее, и на физички sportsbook и на мобилни кога е дозволено."Њујорк е уште да се легализира спортски wagers, но потенцијалот на пазарот се вели дека е втората по големина во САД зад Калифорнија, според последните Американската Игри Асоцијација (АГА) студија како да се научат velo sans рулет.
DraftKings е подготвува за оваа можност за долго време, ја започна процесот на воспоставување на sportsbook текот пред една година по Њу Џерси законски да се соочат со предизвикот на Професионални и Аматерски Спортски законот за Заштита.Брент Стивенс, ко-претседател на дел Лаго и извршен ДИРЕКТОР на Полуостровот Пацифик, рече: "Нашето партнерство со DraftKings комбинира еден од најпознатите препознатлив брендови во спортот со врвот одморалиште и казино бренд во Њујорк и претставува исклучително важен момент за игри во северот на државата регионот."DraftKings е веќе воспоставена во Њу Џерси, по сличен договор со Одморалишта Казино Хотел во Атлантик Сити да биде лиценцирање партнер за онлајн спортски обложување во државата како да се научат velo sans рулет. DraftKings и ривал FanDuel, што само отвори својата прва sportsbook на Meadowlands тркачката патека во Њу Џерси, се создаваат самите себе во силни позиции да станат големи американски sportsbooks оператори. како да се зголеми во таванот.