моно правец на казино 37302 Rancheria Ln Auberry Ca 93602

Одбројувањето е завршена, Melco Круна Забава е (MCE) $3.2 милијарди cinematically-тематските одмор одморалиште и казино, Студио Град, го прослави својот гранд отворање денес во она што го обележа почетокот на "нова ера" за Макао и Азија, според MCE извршен ДИРЕКТОР Лоренс Хо на настанот е да се започне.Кулминација на 14-месечниот период на екстремни издигнувања и падови искусни од страна на регионот казино пазарот, последните неколку недели се вклучени постојан проток на вести околу отворањето на Cotai Лента објект вклучувајќи го и Макао владата признавање Студио Град 250 игри маси, откривањето на Студиото Град Настани Центар и MCE е промена во маркетинг стратегија на повеќе семејна-пријателски одмор дестинација.Покрај тоа, исклучување на junket соби во Студио Градот бил "бизнис одлука" главно водено од страна на владата е ново на пазарот табела за распределба на игри на имотот, според ко-претседател на MCE на големото отворање денес.Сепак, недостатокот на VIP junket соби без сомнеж ќе бидат засенети од холивудската елита кои го направија настапи на денешното отворање вклучувајќи Leonardo DiCaprio, Роберт Де Ниро и директорот Martin Scorsese.Бред Пит кој бил во можност да присуствува, заедно со други двајца актери, со ѕвезда во "Аудиција," 15-минута краток филм во режија на Martin Scorsese направени за да ја одбележат лансирањето.Покрај тоа, Поп дива Mariah Carey требаше да настапи на отворањето.Карактеристики на Макао ателјето Градот о Хотелот нуди повеќе 1,600 соби вклучувајќи го и Славен Кула и сите suite Ѕвезда Кула со 600-плус апартманио RiverScape Спа – а меандрирањето базен област заврши со водопади и човек-направени плажа, вклучувајќи Аква Игра, базен за децао Златна Ролна – светот е највисока бројка-8 Ferris тркалао Куќата на Магија – 3-театар арена вклучувајќи и две 150-члениот салон магија театрите и 300-члениот главниот театар, каде што познатиот illusionist Франц Harary домаќин на electrifying "Мега Магија"о Бетмен Темната Лет – DC Comics " првиот Бетмен 4D лет симулација возењео Pacha Macau – Ibiza ноќен живот најголемите име/премиум клуб со надворешноста патио и четири приватни собио Студио Град Настан Центар – 40,375 квадратни метри на стадионот на кој се хостира настапи во живо и спортски настани и 16 исклучителна ВИП апартмани кои се достапни за приватни забавио Ворнер Брос (warner bros Забава Зона – а 40,000 квадратни.нога игралиште за деца преполна со популарни Ворнер Брос, DC Comics и Хана-Барбера знацио Јадење – Вклучувајќи 20 Кинески, Меѓународни, Азиските ресторани, кафулиња и баровио Продавници – Булевар во Студио Град – а 35,000 метар квадратен мало всушност мекао Казино – Над 500.000 квадратни метри на гејмерски машини и маса игри, вклучувајќи Baccarat, блек џек и Карибите Студ Покер, меѓу другото,о ГЛУВЦИ – Свадба и банкет планирање на услугите моно правец на казино 37302 rancheria ln auberry ca 93602.