Geant казино St Barthelemy D'anjou

Филипини Сенатот расправа во наводно масовно перење на пари кои се експлоатираат на нацијата казино индустријата – слушнав во вторникот дека дури и трансакции на US$400 милиони евра или повеќе можеше да се постапува од страна на банката претставништва во таа земја без подигање на црвени знамиња со високи банкари.ccording на земјата Анти-Перење Пари Советот (AMLC), на US$81 украдени милиони евра во средства, US$63 милиони евра, наводно, го најде својот пат колективно во Midas Хотел и Казино во Манила, сопственост мнозинство во сопственост од страна на Одмор и Установи Светот Корп; и Solaire Одморалиште и Казино Забава во Градот, Манила, сопственост развиена и управувана од Bloomberry Места Корп Има пари најчесто се исчезна во замена за игри чипови, тоа беше кажано во текот на расправата.рунда US$7.8 милиони надвор од САД$81 милиони евра украдени од Бангладеш централната банка останува на локалните казина и се уште може да се обнови, Филипини Сенатот слуша во сведоштво на вторник, третиот ден на таквите расправи.ut како украдени пари, наводно, се оние казина на прво место беше клучна тема на дискусија на вторник сенат претрес.ne Кинески личност која се појави во лицето на сослушувањето – Kam Гревот Вонг, исто така познат како Ким Вонг беше опишан како претседател и генерален менаџер на Источна Хаваи за Одмор Co Ltd, казино оператор во северниот дел на Филипини.р Вонг обвини две други Кинески мажи – именуван како Gao Шу Hua од Пекинг, и се опишани како човек поврзани со казино junkets; и Динг Zhize, опишан од страна на Асошиетед Прес, како "Макао жител" – за предизвикување на пари за да бидат увезени.р Вонг, изјави слух дека тој имал познат Г-дин Gao за осум години, но само сретна со Г-дин Динг во февруари.Тој рече тој, работела како преведувачка за нив, кога тие се отвори банкарски сметки.ulia Bacay-Abad, извршниот директор на AMLC, изјави сенатот во вторникот, кои се чини дека Г-дин Вонг беше една од крајните корисници на кражба и дека тој веќе го знаеше пари беше резултат на незаконска активност.т слух, Rizal Комерцијално Банкарство претседателот на Лоренцо Тен беше критикувана од страна на некои сенатори за да не признавајќи ја како сомнителни трансакции до пари се нема.р Тан му кажа на слухот дека дури и трансакции на US$400 милиони денари или повеќе може да се решат со претставништвата без подигање на црвени знамиња со високи функционери во седиштето на. geant казино st barthelemy d'anjou.