медалот на честа на островот казино промо код

Ли Дејви продолжува својата конфесии серија со објаснување како покер заедница му помогна да стане повеќе благодарни во неговиот секојдневен живот.Јас сум стои трпеливо чекаат за реката картичка за да падне толку можам да заврши на страна, да се вратам на моето биро и тип на тоа надвор.Двајца играчи, кои не се вклучени во рака, се зборува за последните furor предизвикани од Даниел Colman и Olivier Busquet, во инцидентот се нарекува " т-маица портата.' Јас бев концентрира на покер, па јас не слушам целиот разговор, но она што јас не слушам беа зборовите: "Тие дури и не се разбере многу работа тие се промовира." Бесплатни Газа за Слободни Палестина за Време на паузата, ми пријде еден од овие играчи и го прашале дали тој би сакал да го даде своето мислење во писмена интервју.Играчот одби врз основа на тоа дека тој верува дека неговиот придонес ќе биде решена, како пристрасен.Дебата?Нема проблем.Но еднострани поплакувањето како и зошто се Busquet и Colman беа паметно да се носат оние маици – и од страна на Израелската не помалку?Не денес.Играчот почна да се објасни неговата причини зошто тој имаше силни чувства за пар акции.Да бидам искрен, тоа полета над мојата глава со истиот суперсоничен брзина како борбени авиони тој често се гледа вее над своето.Политика, војна и смрт.Тоа не е навистина нешто ме интересираат.Јас не гласаат, јас ќе се уништи, ако мојот син се приклучи на вооружените сили, и помислата на смртта ме прави мизерни.Но, јас бев израснат во велика БРИТАНИЈА и околностите утврдени моето верување систем.Мојот татко служеше во Кралската Артилерија, а кој знае, можеби скитници граната тука, или куршум рана таму, и јас би можеле да имаат сосема поинаква перспектива?Јас сум толку благодарен што јас живеам во велика БРИТАНИЈА.Ако покер ве учи една работа, тоа е култура.Во изминатите три години, јас се сретна со повеќе луѓе од различни земји од претходните 37. Тоа се промени вас.Земете човек јас сум споделување на купот на турски чај, со во бар.Јас се објасни како јас неодамна беше побарано да го посетат Израел, со работа колега, и како јас се сврте можност надолу.Времето не беше во право, но длабоко во себе јас не би се качил во секој случај.Зошто?Јас бев исплашена.Со многу ограничено знаење дека јас, преку фрагменти на информации кои флеш intrusively на мојот социјалните медиуми мрежи, имам gauged мислење дека Израел е во војна.Не сакам да ја посети земјата што е во војна.Јас би можел да биде убиен.Мојот син може да биде без родители и мојата сопруга вдовица.Тоа е како јас мислам?Мојот нов познаник ме информира дека тоа не е како што во Тел-Авив медалот на честа на островот казино промо код. "Тие оган ракети, но имаме невидлива купола што се околу нас, и заштитува нас од нив." Тој се шегуваше, се разбира.Мислам дека тој се шегуваше? "Но тоа не се страшни кога воздушен напад сирени звук.Се чувствувате тоа тука," тој ми кажува, што укажува на неговото срце медалот на честа на островот казино ресторан со мени.
"Јас сум секогаш се расправаат со мојата сопруга кога сирени одам и јас сум за играње онлајн.Јас нема да ја напуштам мојата игра.Јас ја изгуби врската ако одам во бункерот.Ние секогаш се бори кога воздушен напад сирени звук." Вчера, јас го напишав на советот за жалби по трет пат дека тие ги одржуваме нашите уличните светилки на 24/7/365 стан казино до победа вистински пари. Друг покер играч се приклучува кон нас.Тој е од Бејрут.Тој брзо се поврзува со нашиот разговор, а исто така reassures мене дека тоа е добро да се патува на места како Тел Авив и Бејрут стан че manda во навалите слот машина. "Тоа не е како ќе видите на ТЕЛЕВИЗИЈА," тој уверува мене.Можеби не...но, постојат ракети и воздушен напад сирени!Оваа измината недела во НАТО е состанок во мојот роден град на Кардиф.Војската хеликоптери испрати морници надолу ' рбетот на мојот стан.Кина rattles, коски вибрираат и предници падне.На улиците се оптеретени со вооружени полицајци.Една барикада помина до целиот град.Постои страв и несигурност насекаде.Можете да мириса на тоа.Огромна метална ограда е поделена на градот, и тоа ме тера да мислам за Берлин.Е ова како што тоа се случи во Берлин?Луѓе како мене скитници низ улиците на размислување, "Што е ова ѕид прави тука?" Само да се најде од следниот ден дека ако вашето дете се случи да спие во куќата на една пријателка, од друга страна, ќе беа fucked?Јас moan за Интернет, јас се жалат луѓето, пушење во близина на маси, јас groan за мојата болка во грбот.Ако ја познавате мене веројатно мислите дека јас сум мизерен и неблагодарни.Ништо, но.Јас само сакам фактот дека не мора да се грижите дека може да ми се разбудам и да се најде овци во мојот бин, а не unexploded бомба.Секој ден кога ќе завршите случува за мојот работи, јас го зграби мојот сон камен, спојки во дланката на раката, во близина моите очи и да кажам благодарност молитва.Јас сум благодарен на моите клиенти, јас сум благодарен за способноста да се разбудам, кога јас сакам, јас сум благодарен за способноста да се работи од дома, јас сум благодарен што јас посета на толку многу прекрасни земји, јас сум благодарен за прекрасните луѓе кои ги среќавам, јас сум благодарен за покер играчи кои ќе дадат време да бидат интервјуирани, јас сум благодарен за мојата способност да се напише, и најмногу од сè, јас сум благодарен што не мора да го напушти мојот онлајн покер игра за да се скрие во бункерот, бидејќи бомба може да се намали на мојата куќа казино стан победа вистински пари. "Јас сум бил целиот свет.Видовме многу земји.Постои никаде како Израел.Ова е мојот дом и јас никогаш не ќе го оставам тоа", рече мојот пријател пред наслов надвор во непознат.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre стан покер со вистински пари.