не мора да плаќаат даноци на коцкање добивки во канада

Сонцето Група е единствениот оператор одобрено да се развијат казино во Виетнам Ван Не Економска Зона во Quang Ninh провинција, во согласност со локалните функционери.Во петок, Виетнам Инвестиции Преглед пријавено дека на Quang Ninh Луѓе Комитетот имаше одговорил на барањето од страна на Sun Група, која се обиде да се потврди дека тоа е само инвеститорот што има добиено одобрение да работат казино коцкање во регионот е специјална економска зона.Сонцето Група беше очигледно е побарано да се бараат на оваа потврда по доставува извештаи минатиот месец дека друг инвеститорот, FLC Група, добил зелено светло од Quang Ninh функционери да изгради сопствена $2b integrated resort казино во Комбето Не зона.На 17 април писмо од Quang Ninh Луѓе Комитетот заменик-претседавач Нгуен Ван Бар недвосмислено се наведува дека Сонцето Група "е во покраината стратешки инвеститорот, и беше избран од страна на покраината да доставува извештај до премиерот, како единствен инвеститорот на луксузно одморалиште-забава комплекс со казино, според мастер план одобрен од страна на премиерот, и е дозволено да се пилот дозволувајќи им на Виетнамски граѓаните да се игра во казино." На писмо се појавува да укажуваат на тоа дека FLC група може да биде дозволено да се продолжи со својот предлог за хотел, конвенцијата центар, голф и други не-игри атракции, но игри активност ќе биде резервиран за Сонце Група на проектот.На VIR тврди дека Quang Ninh имаше само одобри FLC Група е предлогот да се спроведе студија за изградба на казино во Ван Зона зона.Сонцето Група на Quang Ninh казино ќе биде еден од само две игри места што ќе им овозможи на Виетнамски државјани да се коцка под власт на три-годишниот пилот програма.На VinGroup е во развој, казино на Phu Quoc островот, исто така, ќе бидат дел од ова судење на владата е релаксација на својата долгогодишна забрана за локалните жители коцкање во нацијата казина.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre не мора да плаќаат даноци на коцкање добивки во канада.