Everbuild 901 блек џек Bitumen боја

Ако некој очекува Калифорнија да ги отвори своите врати за спортски коцкање во скоро време, тие надежи се squashed.Предложената иницијатива ќе им овозможи на активност во државата не ни се добие доволно поддршка за да се квалификува за настап на 2020 гласање, а рокот за воведување на нови спортски коцкање поврзани со сметките истече минатиот месец.Иницијативата беше создадена од страна на Californians за Спортско Обложување, група кампања за законски промени за да се овозможи спортски коцкање во Златното Држава.Тоа беше претставен во јуни минатата година, кои треба да им се даде тоа повеќе од доволно можност да се здобијат со поддршка.Сепак, надвор од околу 623,000 потписи потребни за мерката да биде ставен на гласачите ливчиња на следната година, на иницијатива не добиле уште еден everbuild 901 блек џек bitumen боја.
Russell Lowery, консултант за групата, тврди, "Ние никогаш не напредни за да добиете еден единствен потпис.Се започна разговор во Калифорнија игри на она што е на вистинскиот пат напред, и тие разговори ќе продолжат се додека не дознаам загатка." Како група се обиде да агитираат поддршка за иницијативата, тие се сретнаа значителна сума на отпор како многу кои сакаат да се види спортски коцкање дојде до Калифорнија се надеваат, пратениците може да се направи напредок настани во winstar светот казино. Lowery верува дека лицата кои се во потрага на проблемот од погрешен агол.Тој вели, "разликата меѓу јуни и денес е секој го разбира тоа нема да се случи legislatively без некој вид на притисок од некоја иницијатива.Во cardroom и обложување спортски индустрија, мислам дека сите сега сфаќа дека ако тоа нема да се случи, тоа ќе биде преку иницијативата." Според петиција е резиме, иницијативата беше малку опуштено.Тоа ќе им овозможи "федерално признат Мајчин Американски племиња, за да работат рулет и craps игри на племенски земји, предмет на compacts се побарува од страна на гувернерот и ратификувана од страна на законодавната власт" и "лиценциран за коцкање установи, како што се картичка соби, за да се изврши on-сајт на спортски wagering и да се работи, Невада-стил на игри со карти, и може да резултира со ставање на спортски wagering на племенски земји, бидејќи на федералниот закон." Од друга страна, тоа ќе ја забрани "[На] гувернерот од одобрување на игри на стекнатите off-резервација племенски земјиште и преговарање игри compacts со не-федерално признат племиња." Има уште време за уште еден обид.Според законот на Калифорнија, иницијативи мора да се доставува за 180 дена и треба да биде заверена најмалку 131 дена пред изборите.Ова значи дека секоја нова иницијатива ќе треба да го заврши процесот од страна на јуни 25, 2020 година настани во wrest точка казино. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre локација vehicule geant казино agen.