блек џек облека онлајн продавница

Секојдневно фантазија спортски гигант DraftKings набрзо ќе направи скок во правни и лиценциран спортски обложување во Њу Џерси со помош на Kambi Група.На Kambi Група presser објавен во средата откри договор дојде во пресрет на DraftKing е "неизбежна sportsbook започне во НАС, државата Њу Џерси." Малта-базирани Kambi беше порано дел од шведската онлајн коцкање гигант на Kindred Група и дава Б2Б спортски обложувања услуги за неколку топ-ниво оператори, вклучувајќи Kindred и 888.
Објавувањето откри неколку детали освен дека Kambi ќе обезбеди "технологија и услуги избрани за поддршка на проширувањето на DraftKings' портфолио на производот" како дел од "спортско обложување договор." DraftKings има договор во место да им понуди на спортско обложување во Њу Џерси во партнерство со Одморалишта Атлантик Сити и веројатно може да се направи со сите помош може да се добие.Во официјална изјава во пресрет на PASPA е укинување, компанијата рече дека тоа биле подготвува од минатата година да започне со спортски обложувања платформа за мобилни во пресрет на позитивна одлука од Врховниот Суд.Сепак, и покрај ова, DFS лидер на пазарот никогаш порано обработени еден спортски влог.Во меѓувреме, ривал FanDuel се согласи да се спои со Paddy Power Betfair е НИ операции и се подготвува да започне со спортски книга на Meadowlands тркачката патека во следните неколку недели блек џек облека онлајн продавница. Betfair НИ извршен ДИРЕКТОР Kip Левин кажано Правни Спортски Извештај неодамна дека FanDuel е веројатно да бидат примарниот бренд на компанијата спортски обложувања операции блек џек кино покаже времето. DraftKings и FanDuel понуда бренд признавање на овие Европски спортски обложувања компании кои се желни да се здобијат со основа во млада американскиот пазар.Во замена, на DFS компании добиваат бенефиции на децении искуство усовршувајќи производи во светот повеќето конкурентни на пазарот.Но, тие исто така добиваат readymade клиент бази на податоци, ангажирани спортски фанови кои имаат докажано подготвеноста да се инвестира пари на резултатите на игри.Во средата, Фантазија Спорт Трговска Асоцијација (FSTA) објави податоците од својата нова студија "Разбирање Crossover Помеѓу Фантазија Спорт Играчи и Спортски Bettors" во својата летна конференција во Минеаполис.Истражувачите polled речиси 1,500 НАС жители кои имале или одигра DFS или залог на спортот во рамките на минатата година.Речиси половина од сите оние кои имале одигра DFS изјавиле дека се обложуваат на спорт, и обратно.За Kambi договор претставува inroad во американскиот пазар, кој се надева дека ќе успее да се прошири како се повеќе и повеќе држави донесување на закони за легализирање спортски обложувања. "Договорот, исто така, вклучува услови за партнерство за проширување кога комерцијално согласна регулаторната рамка се спроведува во НАС," тој рече блек џек грб панталона цена. "Несигурни U zynga texas holdem poker banned. регулаторната распоред прави договор е влијанието на Kambi е 2018 приходи тешко да се предвиди, иако Kambi верува дека партнерство би можела да даде значаен извор на приход на подолг рок," што да се додаде..