казино во балтимор внатрешна харбор

Топло на петиците на back-to-back слот изданија, Прагматични Игра зацврсти нејзиното партнерство со велика БРИТАНИЈА лотарија обложување на услуги Annexio Ограничени по согласил да го продолжи својот постоечката распределба на содржината договор, подигнувањето на својата бинго игри со Британската компанија преку Pariplay е Фузија агрегација платформа. The Isle of Man-со седиште на услуги предводник на брендот, LottoGo.com ќе се добие пристап до Прагматични Игра напредна бинго решение, вклучувајќи го и уникатен мобилен-првиот натпревар, Бинго Експлозијата, која е дизајнирана во куќата и да се воведе на пазарот во април 2020 година казино во балтимор внатрешна харбор. Содржината на услуги е премиум слот понуда, вклучувајќи ги нејзините последни хитови, исто така, се во моментов на располагање со операторот.Докажано производ: Задоволен со партнерство подобрување, Потпретседател Бинго за Прагматични Игра, Клер McDaid, коментира за нов договор преку компанијата соопштението... "Нашите докажани Бинго производи продолжи да оди од силата на сила и ние сме среќни да ги преземе нашата понуда живеат со Annexio казино во лоши секира мичиген. "Разгранување надвор во нови verticals има ни овозможи да го прошириме нашиот достигне во нови сектори и тоа е многу возбудливо да се види на апетитот постоечки партнери се за нашиот други производни линии." Добавувачот го претстави својот индивидуализира, мобилен-прво бинго производ на пазарот уште во февруари 2018 казино во бејкер град орегон. Од тогаш, се повеќе популарни вертикална продолжува да се вози на приходи за Прагматични, со комерцијален Бинго Експлозијата наслов headlining своето портфолио.Одликувајќи се "високо-брзина" игра, производ нуди играчи игра која, според Прагматични, е три до четири пати побрзо од просекот 90-топка бинго варијанта на пазарот, што го прави идеално одговара за играње, додека надвор и за.Бинго Експлозијата е оптимизиран за двете on-the-go и десктоп игра.Се развива нуди: Раководител на Игри за Annexio, Еди Берет, исто така, го коментираше новиот договор.. најблиску казино да chickasha ред. "Со постоечки бинго база, ние сме возбудени за да се работи со Прагматични Игра да расте, се развива и се развива нашата понуда.Ние сме сигурни дека нашите играчи ќе љубов на ново искуство и да ги искористат предностите на USPs на мрежата." Како што споменавме, Прагматични стартува два нови видео слот наслови во рамките на денови на едни со други, со риболов extravaganza, Големи Бас Bonanza, објавен во Декември. 14, а најдоцна во популарната Џон Хантер серија, Маите Богови, претстави три дена претходно.Фановите можат да очекуваат да ѕвони во Новата Година со инвеститорот следната нова титула, Вуду Магија, кои ќе бидат достапни од Јануари најблиску казино до чикаго. 7, 2021. илиноис.