како да се избегне плаќање на данокот на коцкање добивки

Microgaming во текот на МРАЗ, која што се одржа во Лондон, минатата недела, го најави развојот на deadmau5 тематските онлајн слот игра, која е закажана за да одат во живо на Microgaming казина, подоцна оваа година.Канадскиот DJ Џоел Томас Zimmerman, професионално познат како deadmau5, е светски познатиот ДИЏЕЈ, кој добил 6 grammy номинации за својата работа, со 39 години се активни повеќе од 20 години.На deadmau5 слот ќе бидат развиени за Microgaming од страна на независните игра студио Eurostar Студија и е поставен на функција на звуци и музика која Zimmerman има направено станат познати за.Зборувајќи за претстојниот слот игра, Microgaming е Главен Комерцијален Директор, Jean-Luc Ferriere, рече: "Во прилог на deadmau5 на нашите големата брендирани содржина понуда, која веќе ги вклучува некои од најголемите имиња во забава, моменти за нашата посветеност кон диверзификација и иновациите преку нашиот асортиман.Ние со нетрпение очекуваме да отворањето на оваа единствена онлајн слот за да оператори подоцна оваа година." како да се избегне плаќање на данокот на коцкање добивки.