Imagenes де Cerveza покер Y Aguila

Американската казино оператор MGM Места Меѓународниот е давање на играчи нов начин да заработите поени од својата гостопримливост лојалност програма по лансирањето на својата M Живот Награди MasterCard.Премиерно во партнерство со кредитна картичка издавачот Првиот Bankcard, која е поделбата на Првата Национална Банка На Omaha, новата М Живот Награди MasterCard е да бидат достапни во 15 својства управувана од страна на MGM Места Меѓународни вклучувајќи го и Beau Rivage Хотел И Казино во Biloxi, Мисисипи, и MGM Grand Детроит заедно наскоро ќе се отвори MGM Националните Харбор во близина на Вашингтон imagenes де cerveza покер y aguila. "Ние сме среќни да се здружат со Првиот Bankcard и MasterCard на М Живот Награди MasterCard и се воведе оваа возбудлива програма на нашите членови, така тие може да се заработи повеќе награди за секојдневно се трошат," Lilian Tomovich, Главен Искуство Службеник за Лас Вегас-базирани MGM Места Меѓународни, се вели во соопштението imagenes де figuras де покер. "М Живот Награди MasterCard претставува нов начин за нас, за и понатаму да работиме со нашите лојални клиенти и јас немам сомневање дека нашите членови ќе видите вредноста на овој производ." MGM Места Меѓународните изјави дека новиот М Живот Награди MasterCard им овозможува на членовите да се постигне повисоко ниво статус и да заработи повеќе награди и придобивките побрзо, а трансформирање на секојдневните набавки "во ексклузивен хотел, јадење, забава и спа искуства".Дополнително на располагање на операторот Лас Вегас својства, вклучувајќи Bellagio, Монте Карло Одморалиште И Казино, Њујорк-Њу Јорк Хотел И Казино, Excalibur Хотел И Казино, Аријата Одморалиште И Казино и Luxor Лас Вегас, како и Злато Штрајк Casino Resort во Tunica, Мисисипи, М Живот Награди MasterCard гледа носители заработите поени и ниво на кредити за секој долар тие поминуваат вклучувајќи двојно поени за гасна станица и супермаркет набавки imagenes де fondo де pantalla покер.

MGM Места Меѓународните изјави дека тоа ќе исто така, наградата за три поени за трансакции извршени во било која од своите дестинации, додека од 10.000 поени ќе биде предаден до имателите кои поминуваат најмалку $1,000 во првите три платежна циклуси imagenes де fondo де pantalla де покер. Cardholders ќе згора на тоа добиете Бисер на Тиер статус надградба, како и приоритет check-in во сите MGM Места Меѓународни својства, вклучувајќи Vdara Хотел И Спа, MGM Grand Лас Вегас, Mandalay Bay Одморалиште И Казино во Лас Вегас, Делано Лас Вегас и Мираж Одморалиште И Казино заедно комплементарни само-паркирање и вклучена линија поминува законитоста на коцкање од страна на државата. "Првиот Bankcard е позната по својата експертиза во создавањето сопствени решенија и награди програми за своите партнери, овозможувајќи им да се изгради лојалноста на клиентите и генерирање на раст на можности за своите бизниси," Стивен Eulie, Претседателот за Прв Bankcard, се вели во изјавата легализација на спортски коцкање во нас. "М Живот Награди MasterCard програма ќе им овозможи на MGM Места Меѓународни и понатаму да се изгради лојалноста на клиентите со подобрување на неговата извонредна награди и услуги и да се обезбеди на клиентите со исклучителни искуство." легализација на спортски игри на флорида.