законитоста на коцкање во индија

Лондон, 4 Март 2016 Година: GamCrowd е задоволен да ве информираме дека Атина-базирани живеат базен обложување производ на услуги Playventure има освоено оваа година Теренот МРАЗ конкуренција законитоста на коцкање во индија. Playventure победи 13 други start-up конкуренти за овогодинешната титула.Секој учествуваше во шоуто на Лондон ExCel во почетокот на февруари, преземање на сцената да се зборува за настанот на присутните за нивните бизнис идеја.Покрај победникот, покажуваат избрана фантазија и социјални игри идеи, игри услуги добавувачите и плаќања на услуги и нов одговорни коцкање алатка законитоста на онлајн коцкање во индија. Playventure им овозможува на играчите да се натпреваруваат против други во турнирот формат со добивката распределени на базен-обложување основа.Крис Север, основачот на GamCrowd и организатор на оваа година се покаже во врска со Акција Игри, рече тој бил задоволен со резултатот легализација на фантазијата спортски коцкање. "Јас сум воодушевен за Playventure; тие заслужуваат награда.Тие даде одлична презентација, тие имаат одличен производ и тие беа постојано унапредување на себе пред, за време и по завршувањето на шоуто." Катерина Mygiaki, маркетинг извршен во Playventure, рече на победа: "во Живо Плус победа на Теренот на МРАЗОТ беше најдоброто нешто што може да ни се случи.Ние бевме една од овие буквално последен момент записи и ние навистина се стави многу напор и време во правење работи.Од теренот видео, на pitching процес, вмрежување и повратните информации за време на МРАЗ, денес ние веруваме дека сето тоа се исплатеше." Таа додаде: "знаевме дека имале одлична идеја, иновативен производ и добар тим за поддршка на тоа, но, ние, исто така знаеше дека натпреварот беше навистина голем и што моравме да им даде на нашите најдобри, со цел да се победи.И ние го сторивме." Северна додаде дека успехот на Playventure беше друг одобрување на Теренот МРАЗ процес. "Победник се соочи тврд натпревар оваа година; стандардот на учесници е многу голема и не се некои големи бизниси во линија-up што сигурен сум дека ние ќе се слушнеме повеќе од во наредните месеци." Тој додаде: "повратни информации сме имале од овогодинешното шоу беше огромна и го прикажува нивото на интерес во индустријата за поддршка на иновации, нови идеи и претприемачи.Ние имаме намера да се изгради на ова интерес со нашиот постојан ангажман со Акција Launchpad настаните на претстојните GiGse и EiG во октомври и ќе се врати следната година за Теренот МРАЗ 2017." Историја на успех на Теренот МРАЗ почнува да ја докаже својата вредност во индустријата.Минатата година Теренот МРАЗ победник Gamevy која освои награда за Играта да се Види и во оваа година МРАЗ Целосно Игри настан за својата игра На Heist.Во меѓувреме, друга на Теренот МРАЗ alumnus Fenway Игри, исто така доби награда со неговото SnapBet производ.На два дена на Теренот МРАЗ беа проследени од страна на земјата-кршење Студио ден во четврток на МРАЗ Целосно Игри каде што домаќин на индустриски експерти и start-up советници дадоа разговори во шоуто дизајниран да им се помогне на компаниите преку критичните фази во нивните бизнис патување.
"На Теренот да покаже оваа година демонстрирани како мислиме на нашите претстојните GamCrowd Вести и GamCrowd Студио сајтови ќе ви даде дополнителна вредност за нови вложувања во просторот, обезбедување на бесплатни совети и насоки само кога компаниите навистина е потребно тоа," Северна рече. "Ние мислиме дека целото шоу јасно покажа огромната сума на талент рок и доаѓа до гејминг индустријата, но, исто така, signposted како компании и претприемачи им е потребна помош од надвор.Тоа е она што GamCrowd Вести и Studio е дизајниран да се направи." Контакт информации: За GamCrowd: Скот Longley на Јасно Концизен Медиумите [email protected] Тел: +44 (0) 7899 873 017 За Playventure: Катерина Mygiaki [email protected] +30 210 685 7185 Уредник е белешки За GamCrowd Вести и Студио За GamCrowd Вести и Студио GamCrowd Студио за Вести и канали се поставуваат за да се биде лансиран во рамките на следниот месец.Сајтови ќе се фокусира на почетокот-до крајот на коцкање на пазарот на обезбедување на неопходни ресурси за пазарните учесници и платформа за целата индустрија да се слушне за најновите на идеи и иновации.
GamCrowd Вести и Студио има за цел да бидат онлајн место за средба, каде талентирани претприемачи и иноватори донесе нови идеи за да го толпата, а во исто време хранење назад вредни информации и информации од оние во знаат.За Playventure Playventure е производ е "Телевизија Плус', а обложување решение кое ги комбинира возбудата на live обложување на производ со класичен вредност на базен обложување.Играчите се натпреваруваат едни против други во турнирот формат.Секој турнир има конкурентна награда, врз основа на учесниците базен.Целта на Телевизија Плус е обложување на вистински резултати.Компанијата е формирана во 2014 година. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre законитоста на покер во нас.