она што е намалување за дијамант казино Heist

Isle of Man-базирани софтверски услуги Playtech најави дека компанијата се запечатени договор со win2day да го преземе снабдување на регулирани онлајн покер мрежа во Австрија.Договорот ги обврзува снабдувач тесно да соработува со бренд, со цел да го замени сегашниот придонеси и дава врвна квалитет на десктоп и мобилни покер платформа во наредните три години.Информацијата беше објавена на Playtech е веб-сајт и да ги откри плановите за сосема нова платформа да биде лансиран средината на Март, 2016 година она што е намалување за дијамант казино heist. Како што беше наведено во ослободувањето, Playtech имаат поминато голем напор и ресурси во надградувањето на "своите наградуваниот iPoker клиент" додавање дома табот, серија на нови игри, нова лоби и освежен покер маси.Овие промени сега треба да се обезбеди полесен и персонализиран пристап до добар избор на покер вентилатор омилени игри.Игри на решенија на услуги направени својата платформа достапна за тестирање на www.ipokerbeta.com каде што заинтересираните страни може да се провери од брзата седиште функција, а неговото персонализација способности.Исто така, подобрена iPoker софтвер сега доаѓа со омилени игри, кои автоматски се додадени на играчот листа и на тој начин лесно може да се пристапи.Дополнителни подобрувања вклучуваат надгради филтри, лоби персонализација и сосема нов tiled дизајн.Во однос на win2day договор, Playtech главата на iPokes, Joerg Nottebaum, изјави дека еден од оператор на главните предности работеше во "регулирани и ново регулирање на пазарите." Тој, исто така, изрази задоволство од постигнувањето на договор со win2day бренд и откри дека Playtech беше во потрага напред за развој на Австрија е покер мрежа во годините што доаѓаат она што е отсечени во покер.
Win2day е популарна multi-channel игри платформа во сопственост на Казина Austria AG и Австриската Лотарија.Неговите игри нудат, настрана од покер вклучува лото, бинго и Rabcat напојува казино дел. она што е дилер чип за во покер.