како да се стане казино продавач во аризона

Според соопштение на својата веб-страница, PokerStars е да се направат некои радикални промени на своите покер придонеси во Индија.Светот е број еден покер порталот е подигнување на неделникот турнир гаранции од колку што е 40%, додека намалување на buy-in за други турнири.Компанијата, исто така, рече дека тоа е отстранет мулти-табела турнири (MTT) кои не беа вршење на добро, како и некои од неговите Спин и Оди купи-in -.Според сајтот, на турнирот распоред "сега ветува повеќе избор, поголеми гаранции и дури и повеќе возбуда." Неделен турнири, како што понеделник Battle Royale, Супер вторник, Брзо петок видов нивните гаранции се зголеми, додека новата турнирот, сабота Eliminator, беше додадена на неделникот постава.Промените кои стапија на сила минатата понеделник.Сега постојат 215 турнири располагање со комбинирана гаранција на околу $150,000 како да се стане казино продавач во аризона. Ѕвездите Група (TSG), сопственик на PokerStars, објавен во Март дека тоа бил потпишан договор со гејминг компанијата Sugal & Dumani да понуди покер во земјата.Еден месец подоцна, на светлата беа активирани за PokerStars.во веб-страница, проширување на компанијата на глобалниот се одржи на онлајн покер.Во времето, Rafi Ashkenzai, извршен ДИРЕКТОР на TSG, рече: "Ние очекуваме брендот се започна во вториот квартал на почетокот на кружниот-оградена основа, но верувам дека тоа ќе потрае неколку години за бизнис за да се постигне профитабилност и за нас да добие забележува лиценца такси." Во врска со лансирањето, Ankur Dewani беше назначен за извршен ДИРЕКТОР на Sachiko Игри Pvt како да се стане казино продавач во калифорнија. Ltd., подружница на Sugal & Dumani дека е создаден за да го носат на PokerStars бренд во земјата need for speed созревање слот машина. Dewani, изјави во неодамнешното интервју, "PokerStars.во обезбедува солидна основа за домашниот покер пазар, што е важно за долгорочните индустрија growth need for speed созревање покер чипови локации. By донесувањето на PokerStars платформа на Индија, имаме за цел да постави високи стандарди во се надевам дека и други ќе го користат ова како призната репер." Тема на покер е многу контроверзна во земјата.Во Бомбај Високиот Суд пресуди во Март дека играта не бара вештина, и се базира само на среќа.Ова е исто така нагласено од страна на други држави, како што се Gujarat и Telangana и го забавија растот на спортот во земјата.Сепак, со поддршка на Индиски Покер Лигата и PokerStars, покер е уште стекнување на влечење во Индија, особено со millennials, и продолжува да расте во популарноста.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre need for speed созревање покер чипови награда.