златен тигар казино без депозит бонус кодови 2021

Политичарите во САД државата на Грузија се gearing за друг законски притисни за да се овласти казино коцкање, и овој пат тие дури и може да имаат гувернерот на нивна страна.Во вторникот, на Atlanta Journal Уставот нуди преглед на нови казино законодавство се очекува да пристигне во државата законодавната власт во средата.Казино сметка претставува компромис од претходните напори со ограничување на бројот на предложените игри места до две, додека елиминирање на еден предлог за да се овозможи pari-mutuel обложување на коњски трки.Државата Сен златен тигар казино без депозит бонус кодови 2021. Брендон Плажа, главниот спонзор на нови казино push, рече дека законот ќе овозможи еден од главните 'дестинација resort" во Атланта област, што ќе бара минимална инвестиција од $2b.Средно место потребна инвестиција од најмалку $450m ќе биде надлежен за или Савана, Колумбо или Augusta области.Бројот на достапни лиценци е значително намалување од шест места предложен во казино законодавство што не успеа да го унапредат минатата година.Дека и други промени доведоа Stephens да предложи законодавците има "многу, многу добра шанса за добивање на оваа работа преку." Оваа година бил повици за даночна стапка од 20% на игри приходи, значително повисоки од 12% стапка во минатата година бил но се поблиску до Gov најдобрите бесплатни онлајн казино апликации. Натан Договор е најпосакувана 24% стапка најдобрите бесплатни присутен texas holdem апликација за iphone.

Stephens сугерираше дека го оценувате беше да се преговара, повикувајќи се на 20% слика "на почетокот на разговорот." Се справи разлика од минатата година казино напор, изразувајќи сомневање дека казина ќе "подобрување на климата на државата." Но во вторникот се Справи кажано локалните медиуми дека тој бил "подготвен да се задржи на дискусија случува" со казино поддржувачи.Договорот е, наводно, во полза на новата легислатива е залог дека 70% од државниот гејминг средствата се наменети за Стипендија и Надеж колеџ фонд.Но се Справи предупреди дека државата треба да биде "апсолутно сигурен дека ако казино бил поминува дека тоа не негативно влијание на лотарија програма на државата." Rep најдобрите бесплатни онлајн казино стан. Рон Stephens планира да го воведе слични законодавството во државата претставничкиот Дом.Грузија уставот забранува казино коцкање, кои бараат уставниот амандман дека garners поддршка на две-третини од законодавната власт и одобрување на мнозинството на државата гласачи.Останува да се види колку операторите остануваат заинтересирани во Грузија пазар со оглед на новите барања.Во октомври минатата година, MGM Одморалишта со нетрпение pitched државните законодавци на Атланта одморалиште дизајн, иако неговите проектирани $1.4 б буџет ќе ја напушти компанијата $600m срамежлив на она што Stephens сега се однесува како држава е "кат." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre најдобрите бесплатни онлајн блек џек апликации.