4225 блек џек дабови вози Mckinney Tx

Шпанската La Liga е многу како коњ се трка со две јасни thoroughbreds; темен коњ што може да се пробие силна и еден куп на квалитетот steeds.Тоа не е сосема имаат ниво на паритет на англиската Премиер Лига има, но барем тоа не е германската Лига, или.Или можеби тоа е, освен тоа што има Реал Мадрид и ФК Барселона како неприкосновен титаните на шампионите и Атлетико Мадрид како quintessential "ние не сакаат да ги играат" тим.Сепак сакате да се вртат тоа, едно нешто останува на јасни во врска со La Liga: тоа е за сите на Барса-Реал Мадрид трката во вооружување.Кој имаше подобар пренос сезона: Реал Мадрид или Барселона?Јас сум обвивка со Вистинска на ова, во голема мера, бидејќи тие успеале да лажичка до Светското Првенство е збег ѕвезда (Џејмс Родригез), својот најдобар играч од средниот ред (Тони Kroos), и неговиот најдобар голман (Keylor Navas) не се вика Мануел Neuer.Барса е трансфер период не беше премногу стара или.Тоа беше во можност да се здобијат со ѕвезда напред/сериски chomper Луис Suarez, standout играч од средниот ред Иван Rakitic, и одбранбени засилувања Thomas Vermaelen и Џереми Mathieu.За жал, Suarez е забранил да играат фудбал додека октомври и Vermaelen е веќе боли.Тоа не е добар знак за тим кој веќе има многу дупки да се пополни со падот на Xavi, пензионирање на Carles Puyol и заминувањето на Cesc Fabregas.Што е најважно, тоа е исто така голема причина зошто Реал Мадрид е фаворит за победа La Liga на 4/5 шансите во споредба со Барселона во 5/4 шансите.Тоа е фер да се депонија Атлетико Мадрид од насловот трка пред сезоната почнува?Тоа не е фер за одбрана шампион да биде разрешен толку лесно, но на пејзаж на La Liga се промени кога Реал Мадрид и Барселона се одлучи да се скрши нивниот свинче банките да ги надградат своите rosters.Тимот, исто така загуби ѕвезда напаѓач Диего Коста, лево назад Луис Фелипе, и голманот Thibault Courtois.Сите три, случајно, отиде да Chelsea.Секако, Mario Mandzukic и Guilherme Siqueira се солидни замени и тимот успеа да се одржи на Koke, Arda Turan, и менаџер Диего Simeone.Но, тоа е уште е тешко да се задржи ист вид и квалитет, кога тимот загуби на три од нејзините најважни играчи.Мислам дека Атлетико може да направи многу на бучава оваа сезона, но тоа најверојатно нема да имаат нозе за да се држи чекор со Реал и Барселона.Оние 14/1 шансите за победа втор директно La Liga наслов изгледаат неверојатно ниски, во ова време од годината, но тоа доаѓа со почитување на тоа да се биде во одбрана елисејските.Ќе се трка за Златниот Подигање стане повеќе драматични од сезоната себе?Со сите должното почитување на другите лиги во Европа, La Liga е најдобар напаѓач во светот.Момци како Suarez (10/1), Mandzukic (20/1), Karim Benzema (20/1), работи на австралија, герет Бејл (33/1), Neymar (33/1), и Џејмс Родригез (50/1) сите се игра во La Liga оваа година.Тоа е убиец е ред на играчи кои сите може да се јавите до најмалку 20 голови во сезона без дури и кршење на пот.Но, еве нешто: се погледне на шансите за сите оние момци и ќе забележите како се екстремно високи, сите тие се.И, постојат две причини за тоа—Кристијано Роналдо и Ангажирање Messi или како тие се попознати како двајцата најдобри фудбалери во светот во моментов.Роналдо е краток омилен на 4/5 со Messi не е далеку зад себе во 6/4 4225 блек џек дабови вози mckinney tx. Тоа е резултат на тоа како доминантна и двајцата биле со своите клубови.Уште поважно, тоа е соодветен опис за тоа како Реал Мадрид и Барселона се изградени.Добра како и оние момци се, и Вистински и Барса се уште се врти околу соѕвездија познат како Роналдо и Messi.Ако се земе Роналдо и од Messi, кој ќе победи на Подигање тогаш?А фасцинантен прашање што веројатно нема да биде како интригантна ако Suarez не е прекината.Не прават грешка: ако добро 'ол Луис игра на целата сезона, тој е добар влог за да победи на Златен Говорница.Да, дури и над Роналдо и Messi.Шансите на одлуки нешто толку високо на Suarez дека дури и со два-месец егзил, тој е сеуште 6/1 шансите да стане Врвот Цел Стрелец без Роналдо и Messi, трети зад Mandzukic во 7/2 шансите и Benzema во 4/1 шансите.Бејл и Neymar се и во 8/1 шансите додека Родригез е во 20/1 428 blackjack trail keller tx. Чекај, на Светскиот Куп е најдобар стрелец е во 20/1 шансите да стане La Liga е најдобар стрелец без Роналдо и Messi?Звучи како убаво мали пари, далеку влог.На другиот крај на лигата на маса, кој е добивање стартува назад кон Segunda Liga?Трите екипи кои беа промовирани да La Liga оваа сезона се разбирливо омилени за да добиете доделена врати во втората лига интервјуа е потрагата megaways слот преглед. Eibar и Кордоба се тешки фаворити во 1/3 шансите apiece.Надвор од овие две, таа добива малку trickier затоа што имаат мал број на тимови со слични шанси интервјуа е потрагата слот машина гратис. Deportivo La Coruna и Алмерија се двете 2/1 шансите да се врати на Segunda Liga додека Elche, Getafe, и Rayo Vallecano, се сите 4/1 шанси да страдаат од истата судбина.Мислам дека Eibar и Кордоба се безбедни облози да биде доделена и моето предвидување за трети тим ќе биде Алмерија.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre gonzos потрагата megaways слот демо.