вилијам хил живее рулет фиксна

Џекпот Радост најави заминувањето на нивниот извршен ДИРЕКТОР, Енди McIver, заедно со други одбор и управување со промени по компанијата успешно листата минатата година на Лондонската Берза.На "бинго-led' оператор е со седиште во Лондон, нудејќи и бинго и казино игри онлајн.Во соопштението за медиумите во понеделникот им објаснил дека: "дополнително оперативни експертиза е потребна за да се осигура Компанијата е најдобра позиција да се зголеми идни перспективи за раст преку своите основни бизнис сегменти".Сегашниот одбор и управување со промените ќе го види сегашниот извршен ДИРЕКТОР McIver чекор надолу на 31 јануари.Симон Sykes, искусен игри извршната, беше промовирана на Група за генерален Директор.Додека за актуелниот Претседател на Компанијата, Нил Goulden, е поставен да стане Извршен Претседател.И двата термини се поставени за да стапи на сила од 1 ноември 2017 вилијам хил живее рулет фиксна. Wykes коментира: "јас сум воодушевен од овој нов предизвик во Jackpotjoy саладин и со нетрпение очекувам да носат моето искуство од водечките дигитални игри бизниси на Компанијата, како и значајна оперативно искуство на пазарот водечките брендови."Goulden рече: "Симон е многу искусни извршен со широко познавање на бинго сектор и стручност во управувањето со високо-волумен на потрошувачите бизниси.Неговото искуство во digitalisation на игри бизниси ќе биде од непроценливо значење во остварувањето на синергии низ нашите главни сегменти на стопанството и да се вози идниот раст на група."Wykes неодамна работел како надворешен консултант за Ladbrokes Корални спојување интеграција планови, како и да носи широк спектар на искуства за својата нова улога.Други претходни улоги вклучуваат извршен ДИРЕКТОР на Гала Одмор и Управниот Директор на Гала Корални Група вилијам хил нов клиент понуда слотови. Goulden додаде: "Во име на Одборот, јас исто така би сакал да се заблагодарам на Енди за посветеност, лидерство и интегритетот го покажа за време на неговиот мандат, кој го видел Jackpotjoy саладин цемент себеси како најголем светски онлајн бинго-led компанија по нејзиното успешно листата на Лондонската Берза.Ние сакаат него и со неговите идни напори." сајтови слотови без депозит добредојдовте бонус.