кога не Tesco испорака слотови станат достапни

Лас Вегас, еден од најголемите конвенција дестинации во САД, е чувство некои ефекти од ширењето на романот coronavirus.Белата Куќа и Google откажана конференции закажана да се одржи во Грев Град во Март.Во петок, Адут, официјални лица од Администрацијата, рече на Здружението на Југоисточните Азиски Нации, или АСЕАН самит, што се закажани за Мах 14 во Лас Вегас, бил укинат, бидејќи на COVID-19 појава и поврзани со патување ограничувања.Белата Куќа не потврди дали Претседателот Адут се планира да учествуваат во самитот.Но тој прескокнат настан изминатите две години, кога се одржа надвор од НАС, а тоа е невообичаено за лидер на домаќинот народ да не биде во присуство.АСЕАН нации – неколку на кои имаме документирани случаи на вирусот – се Брунеи, Камбоџа, Индонезија, Лаос, Малезија, Мјанмар, Филипини, Сингапур, Тајланд и Виетнам.Трамп изјави во петок дека има 15 случаи на вирусот во НАС.И многу од тоа е затоа што ние се нарекува тоа на почетокот," рече Претседателот на извештаите пред да се граничат со Морски Еден да летаат до Јужна Каролина за кампања митинг кога не tesco испорака слотови станат достапни. "Ние — ние бевме, ние ги донесе одлука многу рано да се блиску до нашите граници за некои области на светот и ние го сторивме тоа.И така ние се надеваме добивање на пониски од тој број, но ајде да видиме што ќе се случи во иднина." Телевизиската станица KTNV Лас Вегас се изјасниле дека Калифорнија-врз основа на Google одлучи да scuttle интерна продажба и маркетинг конференција закажани за Март по staffer наоѓа во Цирих договор coronavirus.Во петок, Gov постои казино во близина на branson mo.
Стив Sisolak (D-NV) свикува група на локални, државни, федерални, и племенски претставници во Лас Вегас да се подготват за можни COVID-19 појава во Невада, иако тој истакна таму не е потврден случај на респираторни заболувања во Сребрена Држава.Конвенција бизнис е голем бизнис за Гревот Градот.Состаноци и конференции донесе 6.64 милиони посетители на игри центар минатата година, според податоците од Лас Вегас Конвенцијата и Посетителите Орган (LVCVA).Во 2019, Март беше петтиот-најпрометните месец од годината за конвенцијата бизнис во градот.Вести на АСЕАН и Google откажувања доаѓа како некои оператори се зголемување на располагање конференција простор.На пример, Цезар Забава Корп (NASDAQ:CZR) се очекува да се отвори на Цезар Форум конференциски центар во Март – еден 550,000-квадратни метри простор за кои друштвото има веќе резервирани $100 милиони во вредност од бизнис и 240,000 гостин ноќи.Постојат, исто така, се однесува на тоа дека епидемија може влијание Вегас хостинг на 2020 МАК Нацрт, закажани за април на Лента. Sisolak рече дека официјалните лица се работи со LVCVA за одредени настани, но тој одби да влезе во hypotheticals постои казино во близина на bozeman мт. "Сакам да ги уверам сите дека ние ќе се продолжи со споделување на информации и работа со нашите Членови на Конгресот и американските Сенатори за да се осигура дека Nevadans останува безбедно и заштитени како оваа ситуација да се развива", рече гувернерот.Со вести од Гревот Град confabs се укинат и некои други неодамнешни postponements, бројот на големи средби што се откажани околу светот од COVID-19 епидемија започнаа има swelled изминатите 30, однесувајќи се на удар на $2.5 трилиони глобална конференција индустрија.Во петокот, беше утврдено дека Играта на Програмерите Конференција (GDC) – на marquee годишен настан за видео-играта индустрија – се одложуваат.Настанот беше првично беше закажан за Март 16 до 20 Март, во Сан Франциско постои казино во близина на bowling green кентаки.
"Како и секој е подсетуваат, големи работи се случуваат кога заедница доаѓа заедно и се поврзува на GDC," рекоа организаторите во соопштението издадено од петок постои казино во близина на branson мисури. "За оваа причина, ние целосно намера да биде домаќин на настанот GDC подоцна во текот на летото.Ние ќе работиме со нашите партнери да ги финализира деталите и ќе ги споделат повеќе информации за нашите планови за во следните неколку недели." На Женева Мотор Шоу, исто така, била откажана, принудувајќи некои Европски automakers, како BMW, Дајмлер и Порше, да претстави нови модели на дигитален начин..