околија Des места ау покер

Ли Дејви ви носи голем удар по удар сметка на сите акција која сумира Ден 2C на Светската Серија на Покер Главниот Настан.Со 10.000 $за Светската Серија на Покер (WSOP) Главниот Настан има долг пат пред да го достигне својот зенит, но за некои тој момент можеби веќе дојде.Земете Дејвид Џексон за пример.Можете да потчукнете до вашите прсти падне, вие нема да најдете него во Rolodex од 'најголемите покер играчи во светот.' Наместо тоа, тој се вклопува во заситени езеро на "секој човек има сон".Џексон ја започна ден huddled во пакет на 2,747 играчи.Тоа беше Ден 2C од најголемите покер турнир во светот.Кога заврши тоа беше неговото име се испраќа до RSS канали од целиот свет, како човекот со најголем број на чипови; 408,800, повеќе од било кој друг ден, но значително помалку отколку 603,500 Amar Anand натрупаа на ден претходно.Сето тоа значи, кога Ден 3 почнува, ќе има 1,796 играчите, сите се обидуваат има најтешко да се пробие на 1,000-играч бариера, така што прима 50% од своите купи-во грбот.Но, пред да се добие дека далеку, ајде да ги разгледаме во главниот зборува поени на Ден 2C.Ниво 6 Картер Кралот бил првиот значаен играч симнат од престолот на Ден 2C.Тој доби во 66TT, и поранешниот светски шампион Huck Семе отпуштен од работа три куршуми во KK5TT, mucked раката, а потоа ја напуштил зградата.Стив Merrifield беше без сомнение ударот на неговата маса, кога тој се превртува Марија Хо надвор од конкуренција, и Туп & Mel Хамфри беа во можност да се земе товарот исклучите своите нозе по ѕвезда командант на Фил Ivey беше елиминиран од страна Марио Санчез 99>КК.Лика Gerasimova беше водечки во пауза со 197,650 – Грег Милер, Давид Oppenheim и Кети Liebert беа сите надвор, без многу на една приказна да кажам.Ниво 7 Рони Bardah беше во можност да го прошири своето WSOP Главниот Настан парични снимање на шест по ред, откако доживеа лоша победи на KT7 околија des места ау покер. Тој го зедов тоа во добра држи џеб aces против неговиот противник е Q7, само за една третина седум да се тркалаат на палубата за да испратите разочарани Bardah дома.Ник Binger беше во можност да се надоврзе на неговиот WPT500 конечна табела перформанси по Шери Чекани елиминирани него QQ>A5o, Lacey Џонс имаше својот аса разбиена против квинс, и неодамнешните Холивуд Покер Отвори (HPO) Главниот Настан победник Keven Stammen беше, исто така, со оглед на неговата маршираат наредби, кога тој истрча KQ во AJ на Vitaliy Rizhkov.Ентони Zinno беше во можност да се направи до било WSOP Играч на Годината (POY) земјата на Мајк Gorodinsky, откако тој беше елиминиран, и неговите колеги WPT Шампионите Клуб член Јордан Cristos barreled неговиот турнир отидат на TT533, држејќи A5o, и беше наречен надолу од Вилијам Донован држи џеб квинс.Адам Леви истрча кралевите во аса, Кевин Mathers доби сите-во на A84, но беше надвор-клоци по неговиот противник, и Џесика Dawley беше жално да се кандидира AJ во собата на три на џек висока одбор.Сите три отфрлени од натпреварот.Поранешниот светски шампион Петар Eastgate беше елиминиран од страна Себастијан Langrock 88 АК, време истрча за Мајк McDonald, и Конор Drinan продолжи да излезете во повеќето лудо начини некогаш по неговиот џеб квинс не успеа да победи џеб sixes на Brett Trevallion по тој flopped квадрицепси.Оди во вечера пауза, новиот чип лидер беше Џонатан Tamayo со 264,000 онлајн покер игри. Ниво 9 грандиозна Тејлор фон Kriegenberg беше елиминиран KQ>A2s, Иван Demidov нема да се предадете било каква готовина во текот на еден руски мафијаш кога тој беше jettisoned од натпреварот, и неодамнешните WPT500 Аријата победник Крег Varnell имаше чип доведе на крајот на ниво, со 345,800 чипови.Симон Deadman, Xuan Лиу, Џејсон Koon, Калвин Андерсон и Мет Matros сите беа елиминирани во Ниво 9 jeux de покер contre l'ordinateur слободен. Ниво 10 конечниот ниво на ден видов заживеана Џејми Злато излез во три начин сите-во.Неговата A6o не очајно против АК & KJss, а потоа и Реј Романо зеде својот финален лак како завеса падна на друг бурните ден во повеќето бурните настани.Топ 10 Чип Брои 1.Дејвид Џексон – 408,800 2.Зак Jiganti – 401,900 3.Шон Ван Asdale – 388,000 4.Јенс Lakemeier – 360,000 5.Хуго Перез – 345,300 6.Луис Salter – 344,400 7.Џастин Шварц – 320,900 8.Салваторе Dicarlo – 312,200 9 покер игри во француски слободни.

Ville Mattila – 310,000 10.Ханс Hein 308,800 Други notables со чипови вклучуваат Мет Glantz (306,000), Рајан Riess (291,700) и Адријан Mateos Diaz (285,000) jeux de покер канадски гума. Riess не е само поранешен светски шампион во микс: Scotty Нгуен (181,200), Џо Hachem (148,500), Фил Hellmuth (88,800), и Џим Bechtel (140,000) и успеа да го направи преку.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да се победи на покер турнир.