Histoire Du казино D'enghien Les Bains

Градско е основана како на Радио Една страна Кетрин Liggins Хјуз, кој сеуште служи како својот стол, а компанијата сега има 55 радио станици низ САД, како и кабелска ТВ мрежа, ТВ Една, и дигитален подружница, Интерактивни Еден.Ако гласачите одобри градско план, тоа ќе биде прв пат во НАС дека едно малцинство во сопственост на компанијата има изградено казино од земјата нагоре.Историски гледано, во многу случаи, губење на понудувачот во било договор ќе се обиде да се борат на косата и да излезе со било каков изговор да се качи правен предизвик.Ова не чини да биде случај и овој пат, како Cordish е очигледно подготвени да одиме подалеку.Компанијата COO Зед Смит издаде изјава по одлуката беше објавен, објаснува, "Додека ние веруваме дека нашиот сајт јасно ќе се донесе најголемите долгорочна економска корист за Градот и неговите жители, како што беше потврдено од страна на Градот сопствена независна, надвор консултант, ние го почитуваме Евалуација на одлуката на Комисијата." Само се сеќавам Virginians стави вие ги слушате.Бидете сигурни дека сите се третирани исто и со почит.Тогаш оваа КАЗИНО ќе напредува и последен пат.Еден од најголемите казино и sportsbook оператори во САД, MGM Места Меѓународни, е на работ на завршување договор го гледа како игра-промени histoire du казино d'enghien les bains.

Нова casino resort во Ричмонд, ВИРЏИНИЈА, е чекор поблиску да стане реалност.Планови биле во работи за една година да се донесе пет казина на државата, со неколку веќе се во напредна планирање фаза.Ричмонд, беше еден од подоцна градови да се направи напредок, но конечната одлука за тоа кој ќе биде одговорен за кревањето на градот, надвор од својата funk сега е направен, според Ричмонд Пати-Испраќање.Таму може да биде само еден, а во овој случај, тоа е градско.По предлогот поднесен од страна на Bally е Корп беше одбиено минатиот месец, има само двајца кандидати останатите, градско и Cordish Cos., од оригиналните шест.Тоа што се очекуваше дека градско ќе победи на финалето главите-up битка за неколку причини.Не само што е малцинство, предводена од компанијата, но, тоа, исто така, предложи на примамливата проект кој нуди многу бенефиции за градот.Пред градско може да почне reveling во својата победа, меѓутоа, предлогот мора да биде одобрено од страна на жителите на јавно гласање да се одржи овој месец ноември.Градско презентираше ЕДЕН Казино + Одморалиште проект за разгледување, нуди да се изгради $600 милиони одморалиште со сите убавини секој би можеле да сакаат.На имотот, кој ќе биде изграден во близина на Трговија Патот и Walmsley Булевар во Ричмонд, ќе куќа казино подот на разни подрачја на 100.000 квадратни метри, 250-копче за хотел, спа, 15 ресторани и барови, 55 хектари зелен простор, ТВ и радио продукцијата студиа и голем настан центар.Тоа ќе обезбеди околу 1,000 постојани работни места – повеќе за време на градбата – и даде Ричмонд $525 милиони денари даночни приходи и дополнителни придобивки во текот на следните десет години.Покрај тоа, градско вети дека ќе го плаќаат сите свои кадри за минимална плата од најмалку $15 на час.Градско ќе биде првата на малцинствата во сопственост на казино оператор во НАС, бидејќи Не Barden и неговиот Величествената Ѕвезда Казино компанија купи Fitzgeralds Хотел и Казино во Лас Вегас во 2001 година постои пушењето на три реки казино. Еден од предложениот план за да им овозможи на казино посетителите да пушат цигари на игри подови е shelved од Shreveport Совет постои пушењето на winstar казино. "Ние сме среќни да ви посакам добредојде Yardbarker на Playmaker семејство.Ова е НИ платформа стекнување за нас, не само трансформирање, но исто така брзо зголемување на финансиски за нашите акционери." Јордан нова иницијатива за решавање на проблемот коцкање во Квинсленд беше објавен од страна на државата на владините функционери за време на првиот ден на Одговорните Коцкање Свеста Недела (RGAW) постои пушењето на вртење камен казино. Councilman Џејмс Flurry воведе измени неодамна, во која тој се надеваше, патрони во казино објекти ќе бидат во можност да пушат.Амандманот не се случува да ја видат светлината, што значи Shreveport е казина ќе бидат Две одделни сметки (S 269/ H 506) во Масачусетс со цел да се легализира спортско обложување се движи напред на Светилник Хил, како комитетот беше дадено до недела да гласаат за нив.Две Сметки се Движи Напред за Гласање Масачусетс може наскоро се придружите на соседните држави во дозволувајќи им на своите жители да облог на спортот.На две посебни сметки за добивање на најновата коцкање индустрија вести доставени директно до вашиот inbox.Спортско обложување оператор Tipico ќе обезбеди шансите за Gannett е спортски содржини под пет-годишното партнерство во вредност од $90 милиони евра коцкање сајтови слотови листата може да го насочи бонус без депозит 2021.