има снег на црн даб казино

Племенски лидери од Mohegan и Mashantucket Pequot Племиња имаат penned писмо до Конектикат државните службеници во која се наведува дека тие сакаат да бидат дел од било какви потенцијални преговори за да отворите нова casino resort во Bridgeport, Конектикат.Во заедничко писмо до Конектикат законодавната власт, Mohegan племенски претседател Кевин Браун и Mashantucket Pequot претседател Rodney Батлер изјави жалба до сите државни службеници да ги вклучи во било какви потенцијални наддавање процес, повикувајќи се на добар историја на соработка меѓу племиња и државата.Тие изјави дека: "За повеќе од две децении, нашите две племиња и државата Конектикат имаат фалсификувани на заемно корисни партнерство создадени од првиот меморандум за соработка во 1993 година за вториот во 1994 година."Тие договори раководи повеќе од $7 милијарди долари во директна исплата на државата Општиот Фонд и создаде милијарди повеќе во друга економска активност.Што директно финансирање нема да домаќин на критична услуги во секој град и град низ нашата држава".Писмото додава: "Тоа беше Законодавната власт е одлуката да се оди напред само со еден сајт, во северно-централниот Hartford регионот.Ако околностите се сменија и сега постои вистински интерес во ставање казино во Bridgeport, ние сакаме да бидеме дел од таа дискусија."Во текот на изминатите 30 години, многу ветувања се направени за жителите од Паркот Градот.Неколку, ако било, дојде до реализација.Ние, како многу други, да се види голем потенцијал на Bridgeport и би сакал да биде еден од catalysts што доведе до вистинска преродба."Племенски претставници имале многу работи-in-со MGM Летувалишта во последните неколку години, во голема мера со текот на изградбата на трета казино имот во близина на Исток Виндзор, развој кој MGM Установи имаат жестоко се противат, да се прашува долго трчање правни ќор-сокак кој само што заврши на почетокот на оваа година.Оваа најнова пресврт доаѓа среде постојан притисок од MGM Установи група, кој поднел предлог да се изгради $675m казино во Bridgeport почетокот на оваа година.Понатаму на оваа понуда MGM започна масовно дигитално печатење и рекламна кампања, бомбандира локалните жители со пораки кои се потенцира придобивките од нов казино развој.Извршниот ДИРЕКТОР на MGM Џим Murren неодамна се појави на средбата во Bridgeport за решавање на прашања од локалната бизнис лидери и рампата до поддршка за неговата понуда има снег на црн даб казино. Uri Клинтон, Постар Заменик Претседател на MGM Установи и за главните правни совети во областа, издаде своето писмо како одговор, во која се наведува: "племето на барање вчера да биде "дел од таа дискусија' е добра вест за луѓето од Конектикат."Ние мора да ја повика државата да се воспостави процес, каде на секој оператор, вклучувајќи го и племиња, може да се стави нивната најдобра опција на маса.Државата, тогаш може да се избере како тие се зголеми работни места, максимизирање на приходите."Ние го поздравуваме племето интерес во таков процес, и да ги охрабрам државното раководство, во 2018 Генералното Собрание сесија, да се направи она што е навистина најдобра за луѓето од Конектикат." коцкање сајтови слотови листа може да биде бонус.