Fastpay казино без депозит бонус

Тоа беше Невада игри регулатори два дена на сослушувањата да се донесе одлука за тоа дали да препорача на лиценцирање на Лас Вегас табела-игра компанија извршната власт.По испрашувањето Галакси Игри Inc.Претседателот и Претседателот Роберт Saucier и неговиот адвокат и финансиски советници шест часа среда и уште две четврток, на три-член Игри Одбор за Контрола се согласи да се однесуваат на лиценцирање барање назад кон своите вработени.Одборот беше на пат кон едногласно гласање дека Saucier се најде недостоен да биде лиценцирана во Невада како корисни сопственик, службеник и директор на компанијата.Нова лиценцирање ќе овозможи Галакси да се развие и да се дистрибуираат нови игри во Невада.Одбивање од страна на одборот ќе го стави голема пречка пред друштво за било кое одобрение.На Невада Игри Комисијата беше закажана да се разгледа препораката на својата 27 јули состанок.Комисијата би имале можност за concurring со табла, превртување својата одлука со едногласна одлука или што го прави првиот случај некогаш да биде предмет на новиот закон, кој им овозможува на комисијата да го отфрли, но не негираат лиценцирање, потег што ќе овозможи на компанијата да продолжи да работи во Невада без обезбедување на нови игри на клиентите.Галакси одлучи за ова прашање да се упати назад до персоналот.Тоа значи дека компанијата може да се врати на разгледување во иднина, опција со заслуги од Калифорнија регулатори се преосмислување акција во таа состојба и ако тоа е поволен за компанијата, тоа може да се промени во outlook во Невада.Тоа не беше лесно добивање на одлука донесена.Додека Галаксија има работат во Невада за 17 години и има 583 маси во 82 казина во државата, регулаторите во Калифорнија, Орегон и Вашингтон имаат свои сомнежи за Saucier, водечки членови да пипер него со прашања во една од најдолго регулаторната рочишта некогаш спроведени од страна на одборот fastpay казино без депозит бонус. Saucier тим, во која беа вклучени поранешниот Невада Игри Претседателот на Комисијата Петар Бернард како неговиот адвокат и поранешен Одбор за Контрола претседател и државата Сен fastpay казино без депозит бонус кодови 2021 австралија. Марк Lipparelli како финансиски консултант, изјави одбор кој Saucier има собра остри извршен тим што ќе се зголеми приходите пораст од 22.6 проценти годишно од 2007 година и управувани профитабилно за шест директно години, зголемување на паричниот тек да $5.1 милиони евра во 2016 година и кратење на долгот од $2.3 милиони евра во последната фискална година.Галакси производи — најмногу страна влогови на традиционалните табела игри како блек џек — се управувани од страна на Јужниот дел на Невада е голема шест казино компании, MGM Места Меѓународни, Цезар Забава, Дин Одморалишта, Лас Вегас Песоци Корп, Бојд Игри Станица и Казина. Saucier ангажиран за управување со далеку од ривалите Aristocrat и Ainsworth Игри Технологија и е ставен и висок профил директори на својот одбор на директори и комисијата за усогласеност.Галакси е продуктната линија вклучува Среќа Дами, Тексас Престрелка и Три Картичка Покер. InSpokane, Вашингтон, Saucier беше претседател на племенски Марс Хотел и Казино, кој поднесе барање за Поглавје 11 за стечај заштита во 1997 година fastpay казино без депозит бонус кодови 2021. и изгорени до темел, откако се откажа две години подоцна, Таа беше таму, што Saucier го развил својот прв маса игри.Во Орегон, Saucier беше предмет на една Држава Орегон Полициска истрага лиценцирање апликација и никогаш не бил лиценциран таму.Потоа, имаше четири член Калифорнија Коцкање Контрола Комисијата одлука во 2013 година да се придржуваат на управното право судија владеачка дека Saucier не беше соодветен за да прават бизнис во Калифорнија племенски казина.Владејачката дојде по три години истрага Saucier бизнис лиценца апликации.Тоа е одлука која е под повторно разгледување и може да се обрати до крајот на годината.На Одбор за Контрола прашање Saucier за овие и на други прашања, вклучувајќи и една апликација во која тој вели тој беше Универзитетот во Невада, Рено, дипломиран по преземањето на предметите во Западна Невада Заедница Колеџ. "Тој немал намера да се излаже некој," Бернард кажано регулатори казино вози fontaine les dijon. "Тој мислеше дека класи префрлени во текот на UNR од Западна." 'Само невешт' Додека Калифорнија органи рече лиценцирање примена во таа држава е "воз руина," Бернард рече Saucier, кој призна дека мрази да ги пополните формите, беше "само невешт" со своите напори.Регулаторите исто така се сомневаат Saucier за вработување сметководители кои биле обвинети или осудени за кривични дела, критикување на него за да не прави доволно за длабинска анализа во неговата vetting процес.Во објаснувањето на неговите планови да гласаат за да го негираат, член на одборот Тери Џонсон рече: "воз-руина апликации се направи-над можност." "Сакам да ја видам работи се случуваат, не се слушне дека тие се случува да се случи," Џонсон рече. казино диск и казино max.