казино Woodbine 555 Rexdale бул

24 јануари 2018: CashBet најави ознака за земја партнерство со Премиер Лигата фудбалски клуб Арсенал ВО пресрет на Почетната Монета Понуда (МЦК) на својот нов cryptocurrency, CashBet Монета специјално дизајниран за iGaming.Првиот од својот вид договор, што го прави CashBet Монета на клубот ексклузивен и официјален Blockchain Партнер, гледа Арсенал стане првиот голем тим во светскиот фудбал да се официјално партнер со cryptocurrency.Договорот ќе се даде на CashBet Монета бренд истакнати сместување во преку-стадион рекламирање канали за Арсенал дома Премиер Лигата игри на Емирати Стадионот казино woodbine 555 rexdale бул. Vinai Venkatesham, Арсенал е Главен Комерцијален Директор, рече: "Ние сме среќни да ви посакам добредојде CashBet Монета како нашиот партнер.Ние сме во потрага напред за работа со CashBet Монета како тие ја почнат својата нова cryptocurrency." Проф. д-р Мајк Reaves, извршен ДИРЕКТОР и Основач на CashBet, рече: "Со нашата МЦК за CashBet Монета, ние активно се насочени кон една глобална, мулти-милијарди долари на пазарот на iGaming даватели на услуги, оператори и играчи.
"Ние сме среќни да го стори тоа во партнерство со еден од светските фудбалски е вистина гиганти во Арсенал, овозможувајќи ни да се изгради нашиот бренд и да се вклучат публиката во значаен начин. "Посебно дизајнирани за iGaming, CashBet Монета ќе се подобри онлајн искуство за вистински пари, казино, социјална, вештина-базирани, eSports и обложување спортски играчи преку зголемена доверба и транспарентност, побрзо исплати, намалени трошоци и посветен играч заштита." На МЦК presale ќе започне на 24 јануари, 2018 во 5:00PM GMT и крајот на 20 февруари во 5:00PM GMT, проследено со јавна продажба почетокот на 20 Март во 5:00PM GMT и продолжува до 27 април во 5:00PM GMT.За CashBet Основана во 2012 година, и со седиште во Калифорнија, CashBet водечки cryptocurrency-от, мобилен-прво iGaming платформа на услуги.Нејзините cryptocurrency, CashBet Монета, овозможува подобар играч искуство преку подобрување на довербата, брзина и цена казино нема да дозволете ми да купи чипови. CashBet лидери се ветерани на регулирани, онлајн коцкање индустрија со многу години на успешна работа. CashBet е лиценцирана од страна на Alderney Коцкање Контрола Комисијата и велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија.За повеќе информации, ве молиме посетете ја официјалната веб-сајт на МЦК https://coin.cashbet.com и компанијата веб-сајтот на www.cashbet.com среќа победи неговото промо код. To се приклучат на МЦК разговор на Telegram, одете на https://t.me/cashbetcoin среќа"s игри и алкохолни казино. About Арсенал Фудбалски Клуб Арсенал е еден од водечките клубови во светот на фудбалот, со силна наследство на успех, прогресивно размислување и финансиска стабилност.Клубот е основана во 1886 година во Woolwich, јужен Лондон, пред да се пресели во Highbury во северна Лондон во 1913 lucky8 казино без депозит бонус кодови. Ние се пресели на Емирати Стадионот во 2006 година. Арсенал има импресивен се тркалаат на честа: англиски Лигата на Шампионите 13 пати, ФА Купот на победниците на евиденција 13 пати, Лига Купот на победници на два пати и Европскиот Куп на Победниците на куповите (1994) и Европската Саеми Првенство (1970) победници еднаш.Покрај тоа, Арсенал Жените се најуспешниот македонски клуб во женски фудбал.Тие го прослават 30 сезона за оваа година.Клубот има 45,000 сезона билети, 1.8 m дигитален глобалната членови и еден од најголемите дигитални следното во играта со дофат на 85m низ сите канали.На Арсенал Фондацијата користи моќта на фудбалот и Арсенал име на поттикнување и поддршка на младите во северна Лондон и во целиот свет.На Арсенал Фондацијата финансира од фондови секоја година и работи со голем број на клучни партнери, вклучувајќи Ги Децата, Islington Давање, Врба и Арсенал " Фондот.На локално ниво, на Арсенал во Заедницата има донесено програми да се вози позитивни општествени резултати за повеќе од 30 години.За понатамошни информации, молиме посетете ја www.arsenal.com Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre бесплатно казино слот за апликации за ipad.