кога го направите нова испорака слотови станат достапни Asda

На Пенсилванија казино е погодена со $25k парична казна за да им се овозможи на клиентите да се коцка и покрај доставување на него со Oliver Reed-достоен пијалоци цел.Оваа недела, Пенсилванија Игри Одбор за Контрола јавно изобличен операторот на Планината Грациозен Казино Одморалиште за дозволувајќи им на пијан на клиентите да продолжи да игра на маса врвот работни машини, инсталирани во бар во кој тој беше imbibing.Одборот имаше остри зборови за Планината Грациозен кадри, кои одборот тврди служи на клиентите 27 рум-и-cokes во текот на девет-часовен период во октомври минатата година 7 кога го направите нова испорака слотови станат достапни asda. Одборот го најде тоа особено алармантна дека последните 18 од овие коктели дојде по неидентификувани цироза на црниот дроб кандидат беше веќе прикажување на "знаци во согласност со опиеност." Три одделни бармени служел на видно пијан човек, кој на крајот падна на неговиот бар столица, а потоа се спротивставија казино безбедност обиди да се стави го во брза помош.Државна полиција беа наречени но човекот отпор на апсењето, слетување него во Округот Затвор во текот на ноќта.Глобата е само третина од ваков тип во 11 години од Пенсилванија отвори казино на пазарот.На ред беше наметнати како дел на согласност договор, што значи Планината Грациозен избра да не ги оспорува Одбор одлуката да се наметне казна.Член на одборот Грег Fajt нарекува целата ситуација "прилично срамота", додека Претседателот Дејвид Barash се прашував како човекот "не беше во кома." Планината Грациозен адвокат Мајкл Sklar призна дека дејствијата на казино бармени биле "неприфатливо." Сите три биле отфрлени, а останатите бар персоналот биле подложени на професионална преквалификација.Одборот исто така го погоди оператори на SugarHouse Казино во Филаделфија со $15k казна за спроведување на несоодветна кредитна промоции.Нема збор за тоа како многу пијалоци придонесе за SugarHouse оператори не успеаја да запомни за да го извести Одборот за промоции во потребниот временски период.Во меѓувреме, Одборот исто така најави дека државата е 12 лиценцирани тули и малтер казина започна 2017 исклучување на погрешна нога, како јануари е слотови приходи изнесува $180.3 m, што претставува 2,4% пад од јануари 2015 година е вкупно кога ќе се направи нов covid тест слотови објавен. Parx Казино беше неприкосновениот слотови приходи лидер и покрај 2% од година-на-годишен пад до $30.3 м.Лас Вегас Песоци' Песоци Витлеем беше добро назад во $23.8 метри, но тоа беше доволно за да се задржи Реки Казино во третото место со $21.5 м.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre кога го направите нова испорака слотови станат достапни за asda.