станица казино интернат помине нивоа

Клиенти одење во Жаклин Плажа е Мичиген канцелариски простор може да е случајност тоа за семејството дневна соба, со фонт столица седи против син ѕид и опкружен со антички предмети, вклучувајќи килим, столици, слики и огледала.Во непосредна близина на соба личи на медицинска спа канцеларија со reclined стол, на надземни работа светлина и светли ѕидовите се покриени со црно и бело убавина портрети на жени.Ова е местото каде Плажа — еден од поголем број на жени тетоважа уметници — засекогаш се менува и телата на нејзините клиенти, кои се, исто така, се повеќе жени.Плажата е во градот за в.д. Светот Тетоважа Покаже и Конвенцијата во Лас Вегас, отворен за јавноста сабота и недела во Planet Hollywood Resort.На U станица казино интернат помине нивоа. тетоважа индустрија, која истражување фирма IBISWorld проценките на $2 милијарди долари, беше еднаш провинција на мажите на раб на општеството, како што се велосипедистите и поранешни затвореници.Но, во текот на последните неколку децении има тетоважа трансформира во уметничка форма и средства за лична изразување како тоа стана се повеќе прифатени во општеството.Од 2012 година, повеќе жени имале тетоважи отколку мажите, според Харис Анкета станица казино интернат помине регистрирате.

"Жените се возите фактор на тетоважата индустрија", рече Марио Barth, покажуваат организатор и претседател на Коалицијата за Тетоважа Безбедност.Тој проценки жените сега се направи до колку што е 15% од сите тетоважа уметници, во споредба со околу 1 отсто пред една деценија.Тој очекува бројот на женски уметници да продолжи да се зголемува.Плажа, поранешен универзитетот англиски состав учител, рече нејзиниот типичен клиентот доаѓа во првата тетоважа е поверојатно да се биде жена во близина на возраста за пензионирање од илјадагодишната станица казино работни места црвен камен. "Овие постари жени веќе имаат inhibitions", рече Плажа, кој е наставата медицински безбедност обука класа сабота на конвенцијата. "Социјалните и финансиските бариери кои ги спречи од нив тоа го прават години се повеќе не има." Selina Медина, custom tattoo уметник со седиште во Џексонвил, Флорида, гледа друг група на женски клиенти бара нејзините услуги — оние кои имале mastectomies или други операции влијае на нивниот изглед.Медина, рече таа им помогна на стотици жени ги покрие своите рани со тетоважи во текот на нејзиниот 16-годишна кариера.Таа е исто така предавања во шоуто. "Во последните пет години, јас имам направено многу повеќе лузна корекција и лузна корекција, особено mastectomy лузни", рече Медина, додавајќи жените сакаат женски уметници за таква работа.Индустрија промени Barth, кој поседува пет тетовирањето — вклучувајќи и две во Лас Вегас — рече создавање на модерна, "чисто, удобно" studios во високо-сообраќај области беше голем чекор во привлекување на нови демографски станица казино интернат помине награди. "Жените презеде кога тетоважа салони стана безбедна средина", рече тој.Со децении низ 1990-тите, тетовирањето често биле gritty зглобовите се наоѓа на работ на градот или беа подземни операции, рече Barth, кој го отвори своето прво студио во 1989 година неколку уапсени за онлајн коцкањето. Кој вид на животната средина, како и социјалните норми на ден — држеше жените подалеку, рече тој.Интернет, и социјалните медиуми помогна да се загрози некои тешко се одржа стереотипи, но таму е работа да се направи во модернизација на индустријата, Barth рече.

"Оваа индустрија се уште не е структурирана правилно.Соодветна обука и образование е сеуште низок," тој рече.Продавница сопственици "треба да се добијат книги во право, нивните адвокати во право." Години во изработка Barth, рече конвенцијата беше седум години во изработка.Четири-дневна шоу почна во четвртокот, со првите два дена посветени на класи и работилници за боја реализам, прва помош, бизнис и маркетинг, како и правни проблеми со кои се соочува тетоважа уметници.240 тетоважа уметници од целиот свет се присутни.Во саботата, посетителите може да добијат тетоважи на самото место од 200 уметници, вклучувајќи ги и 35 жени.Тетоважа на цените може да се движат од $75 во илјади, во зависност од големината и уметничка работа е потребно.Влезот за концертот е бесплатен за Невада жители.Шоуто исто така, има околу 60 изложувачи, вклучувајќи пигмент на одлуки, мастило производители, машина градители, игла и цевка производители и aftercare компании..