курирска служба со временски слотови

Дејвид Ginola е обид да се unseat Sepp лисја, цвеќиња како ФИФА претседателот имаше фарса воздух за тоа, само затоа што Paddy Power, позната по своите чуден маркетинг ploys беше зад него.Како иронично е тоа сега што се чини дека се Ирски букмејкер вклученоста во Ginola е кампања би можела да биде пречка што ги држи на поранешниот Њукасл Јунајтед човек од добивање на шмркаат на ФИФА верзија на Железо Престол.Излегува, ако Ginola беше навистина сериозно во врска со неговиот обид да стане следниот ФИФА претседател на организацијата етика код – самиот парадокс на свој начин – јасно вели дека ниту еден кандидат не може да "учествува во, директно или индиректно, или на друг начин да бидат поврзани со обложување, коцкање." Paddy Power не велат дека тоа нема да продолжи финансиски да Ginola е кандидатурата "надвор од 27 јануари", ја наметна рок за кандидатите да се соберат потребната поддршка од најмалку пет фудбалски федерации од целиот свет.Тоа само по себе е проблем за Ginola бидејќи никој федерација има да излезе и да ја поддржа неговата понуда.Но, вистинското прашање би можеле да одат надолу на фактот дека Ginola е што оваа понуда бидејќи Paddy Power платени него 250,000 фунти за да vie за ФИФА претседателство.На Ирски букмејкер може да се зборува на сите семантиката сака, но комбинацијата на можни етика код прекршување и Paddy Power е публицитет mongering репутација може да торпедо Ginola е шанси.И тој и Paddy имаат рече дека неговата кампања е сериозна, дури и ако многу луѓе го поздрави веста за Ginola планови минатата недела со мешавина на забава на недовербата.Не е точно две работи што сакам луѓето да се чувствуваат кога сте сериозни за вашите намери.Правење на нештата, дури и bleaker за Ginola е кандидатурата е планираната поддршка на база на тој и Paddy Power поставиле за финансирање на неговата кампања.Како што се испоставува, Ирски букмејкер ќе биде собирање на донации од фудбалски навивачи користење кампања на веб-сајтот, кои, чудно е доволно, вели дека донации се "неповратни", преку нова компанија наречена Рестартирање Фудбал Ограничен, која е подружница на фирмата утврдени од страна на Paddy Power специјално за целите на Ginola е планирано кандидатура курирска служба со временски слотови. Paddy Power оттогаш излезе со изјава, противречни своја политика, велејќи дека навивачите ќе бидат надоместени за нивната кампања за донации ако Ginola не се направи намалување.Како ако сите овие работи се доволно лошо, Ginola, исто така, му недостасува на голем број на критични објекти секој кандидат треба да има на нивната листа.Има тој имаше активна улога во фудбал за било кои две години во изминатите пет години?Има работел како "еден член на одборот, комисијата член, судијата, помошник-судијата, тренер, тренер [или] било кое друго лице, одговорно за технички, медицински и административни работи во ФИФА, Конфедерација, Асоцијација, Лига или Клуб"?Според Daily Mail, на Gina е фрлање неговата би требало да работат во поддршка на Англија е понуда да биде домаќин на Светското Првенство 2018 опфаќа еден од тие услови, додека неговиот "консултации" се работи за францускиот клуб Etoile Frejus Светец-Рафаел треба да се смета како добра работа да се премине од други барања.Изгледа пристојно, ако не и за фактот дека Александар Barbero, претседателот на третиот-ниво француски облека, призна дека Ginola вклученоста во тимот беа ограничени за да се биде советник "преку телефон".Ако има едно нешто јас ќе признаам, тоа е дека Ginola е свежо лице кои можат да помогнат ФИФА ја поврати некои од својот сјај од силно maligned лисја, цвеќиња администрација.Но, тоа е навистина колку што оди.Како тој може да биде од доверба да ја води организацијата кога тој дури и не знаат имињата на ФИФА е извршен одбор?Никој од кои може прашање, иако, поради Ginola, најверојатно, ќе се соочи итно сослушување ако неговите врски со Paddy Power се донесе до.Во тој момент, неговиот обид да стане следниот ФИФА претседателството може да биде над дури и пред да започне.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre спојување слот.