црвени

Брисел, 27 септември 2017: Меѓународни обложување интегритет тело ESSA е да се вклучат во три нови анти-натпревар-одредување на проектите кои имаат добиено средства од Европската Комисија, за Еразмус+ програма.Тоа ќе го видите асоцијација вклучени во вкупно четири анти-натпревар-одредување проекти истовремено и е дел од ESSA е тековната политика за да учествуваат и да се промовира интегритет напори во име на своите членови, кои вклучуваат водечките глобални обложување спортски брендови.Калид Али, Генералниот Секретар за ESSA, ги поздрави успешно финансирање апликации во која се наведува: "Овие проекти имаат потенцијал да се направи значително позитивно влијание во борбата против натпревар-одредување.Тие претставуваат важен дел од ESSA цел да ги заштитиме нашите членови, потрошувачите и спортски настани од обложување поврзани со корупцијата, во соработка со клучните засегнати страни.Ние со нетрпение очекуваме да работиме заедно со нашите партнери и да придонесе целосно да сите проекти што се вклучени во." ESSA, исто така, ќе бидат вклучени во мрежата на T-PREG и Fundacja Ekstraklasy анти-натпревар-одредување проекти.Лисабонскиот и Милан Католичкиот Универзитет координирани Т-PREG проектот ќе се тркалаат програма на работилници дизајниран да се едуцираат и да ги одврати натпревар-одредување, подобрување на know-how за известување системи низ сите нивоа на спортот во најмалку пет земји на ЕУ.Полскиот фудбал успеа Fundacja Ekstraklasy програма ќе спроведе сеопфатна оценка на причините мотивирање на натпреварот-решавањето во Европски фудбал и се обидуваат да го спроведување на превентивните активности.Овие три програми add to ESSA е постоечки ангажман во Transparency International е Против Натпревар-Одредување на Врвот програма за Обука, која беше дадена на Еразмус+ финансирање минатата година.Тоа е фокусирана на доставување на скроени обуки за врвни креатори на политики во спортот и медиумите да ја промовираат зголемување на разбирање и ефикасна политика акција упатства на Европската Комисија црвени. ESSA има исто така неодамна заврши успешно 18-месечно соработка со Советот на Европа, предводена Задржи Криминал надвор од Спортот (KCOOS) проект за промоција на Конвенцијата за Манипулација на Спортски Натпревари.Огласот се совпаѓа со ЕУ годишниот Европската Недела на Спортот (23-30 септември), со цел да се промовира спортот и физичката активност ширум Европа.За ESSA: ESSA претставува многу од најголемите светски регулирани спортски обложувања оператори, кои служат на повеќе од 40 милиони на потрошувачите во ЕУ сам.Загрижен регулирани bookmakers создадени ESSA во 2005 година да се следи обложување пазари и алармирање спортски тела и на регулаторните власти за сомнително обложување модели.Целта е да се заштитат потрошувачите и спорт од потенцијална измама предизвикани од манипулација на спортски настани бели и сини слот машина за продажба.

ESSA им помага за борба против ова со базирани на докази интелигенција.Секоја година, нашите членови се инвестира над €50m во согласност и внатрешните системи за безбедност, со цел да помогне во борба против измама.Тие исто така му ја врати на овој спорт и општество со трошење €400m на спонзорство од целиот свет – €250m на тоа дека во Европа се сами.Ова значително се зголемува кога рекламирање и фото и видео-стриминг права се земаат во предвид црвени. ESSA и нејзините членови, исто така, ко-фонд за образование програма за коцкање со ЕУ Спортисти кои ќе достигне до 15,000 спортисти/играчи низ најмалку десет различни спортови во 13 земји на ЕУ бели и сини тројно 7 слот машина.

ESSA продолжува да ја игра клучната улога на регулирани обложување сектор е претставнички орган на национално и меѓународно натпревар-одредување политика форуми и има позиции на работните групи на Европската Комисија, Советот на Европа и Меѓународниот Олимписки Комитет (МОК).Организацијата е постојано reassessing и подобрување на неговата предупредување и известување системи и има воспоставено споделувањето на информации договори со голем број на спортски тела и на регулаторните органи црвени. ESSA членови вклучуваат: 888sport, ABB, Bet-at-Home, Betclic, Betdaq, Betsson, BetStars, BetVictor, Betway, bet365, bwin, Expekt, Fonbet, Interwetten, Ladbrokes Корали, Paddy Power Betfair, Небото се Обложуваат, Sportingbet, Спортски Индекс, Sportium, Stanleybet, Stoiximan, Unibet и Вилијам Хил.За повеќе информации видете ESSA на веб страницата на https://www.eu-ssa.org/or посетете нè на твитер: @ESSA_Betting Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre бели и сини слот машина победи.