Epiphone гери кларк Jr казино Blak And Blu

Ако живеете во велика БРИТАНИЈА, а потоа јануари е сите за замрзнување твоите цицки исклучување, збрчкан gonads, турција кари, долг и цела низа на награди церемонии како што светот го слави успехот приказни на 2013 година epiphone гери кларк jr казино blak and blu. Како спорт, игра, јавете се на тоа што ќе...покер сака фрлање на партијата и на што подобар начин за да го прослават година до крајот отколку на церемонијата на доделување награди.Награди и покер одат заедно како желе и blancmange, па ајде да ги погледнеме некои од наградите што го направија покер светот wobble во 2013 година ainsworth слот машини за продажба. Светската Серија на Покер Играч на 2013 Година беше специјален година во историјата на Светската Серија на Покер (WSOP) Играч на Годината (POY) трка како Daniel Negreanu стана првиот играч да се победи два пати.Тоа не беше само рекорд кршење достигнување кое го направи тоа толку посебно, но тоа беше начинот на кој Negreanu всушност освои таа, кога го зеде по Светската Серија на Покер Европа (WSOPE) High Roller право во смрт.Се очекува да се види Negreanu преземање дома цела низа на 2013 Играч на Годината награди како резултат на тоа значително достигнување.Глобалната Покер Индекс (GPI) Европската Покер Награди Тоа е втор пат дека GPI се спонзорирани од Европската Покер Награди, но тоа е прв пат што ќе ги видиме PokerStars и Европската Покер Турнеја (EPT), исто така, се во врска акција.Церемонијата на доделување награди ќе се одржи во текот на празниците на EPT Deauville и тоа е повеќе како покер е Оскари од кој било друг церемонијата на доделување награди.Награди ќе бидат dished надвор за Најдобри Турнир Перформанси на Годината, Дебитант на Годината, европска Водечка Дама, Интернет Играч на Годината, Покер Личност на Годината, Најдобар Европски Настан на Годината, Живеат Европски Играч на Годината, Награда за Животно дело и Покер Индустрија Личност на Годината.Сакам мојот награди церемонии да биде малку помалку преполн од ова, и јас исто така се грижите за легитимноста на покер награди церемонии кои се спонзорирани од страна на субјектите на кои се, исто така, се номинирани за награди.Ако тоа беа надолу до мене јас ќе го ограничи тоа за Играч на Годината, Дебитант на Годината, Покер Индустрија Личност на Годината " и Награда за Животно дело.Кратко, слатка и апсолутно ништо да се направи со фактот дека сум бил номиниран за една од овие награди aix en прованса казино jeux.

PokerListings "Духот на Покер" Награди PokerListings одржа своите награди на церемонијата во текот на 2013 Битка на Малта и ми се допаѓа начинот на кој тие се обиделе да направат нешто малку поинаква.Тие го оставија блато стандард играч на годината тип на награди за одмор и наместо да се фокусира на "вдахновенитео', 'старост' и 'иднина'.На first-ever WSOP хривнија победникот од Јапонија, а PokerStars Тим Онлајн член, Naoya Kihara победа најинспиративните играч награди; Белгија е Пјер Neuville преземање на почести за над 50-тите, и Италија Luca Moschitta за заработување на награда за иднината на покер.Британски Покер Награди На номинации за Британски Покер Награди спонзорирана од страна БЛЕФ Европа, беа откриен уште во септември, но ние не сме шанси да дознаете кој победниците се до почетокот на Март.Одложувањето е само една логистичка како организатори обидете се да најдете најдобро време да се фати како многу покер играчи во Лондон што е можно.Јас сум бил помагање од зад сцената на ова, и во hindsight треба да се зборува околу бројот на награди кои ќе бидат дадени надвор.Постојат 13 награди кои се движат од Играч на Годината да најдобри Покер Софтвер и јас мислам дека е премногу. PokerPlayer Награди 2013 PokerPlayer награди се веќе направено и dusted, и јас се согласувам со некои и не се согласуваат со другите.Крис Moorman зедов наградата за велика БРИТАНИЈА Играч на Годината кога ќе веруваат дека тоа треба да се качил на Мет Ештон.Всушност, Ештон не беше дури и во првите три Сем Trickett (2) и Кевин Ален (3).Навистина ми се допадна фактот дека Меѓународната Стадиони Покер Турнеја (ISPT) настан освои велика БРИТАНИЈА Момент на Годината награда.На настанот имаа нејзините критичари, но кога стигнаа фаќате за бизнис, тоа беше еден од најпознатите неверојатни спектакли што некогаш ќе ги видите во покер турнир.Рацете надолу, на настан на годината за мене, ако само за фактот дека никој не го имале некогаш, пред да се обиде нешто за ова грандиозно.Играч на Годината отиде да Никлас Heinecker и јас сум на ограда со оваа.Претпоставувам дека ова е причината зошто повеќето организации се повеќе сакаат да ги одвојат во живо од онлајн игра кога тие јадење од нивните награди?Јас би се предадени на гонг да Negreanu на оваа. PokerPlayer имале дури и награда за најдобро видео, и тој отиде во онлајн покер документарен BetRaiseFold.Таков срам дека " Ден "од страна на SrslySirius hadn' t направени од време на награди биле дадени од, како што ќе имаат освоено рацете надолу.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre aix en прованса казино partouche.