блек џек Yan Bahis Kurallar

E Eli Elezra продолжува својата импресивна 2015 година покажува со чип доведе на крајот на првиот ден во $3,000 Х блек џек yan bahis kurallar. "Јас се забавуваат и го сакаат она што го правам." Тој им кажал на WSOP службеници по неговата победа.Тоа беше неговиот 40-то WSOP пари, а својот 11 конечната табела.Конечна Табела Резултати 1.Џеф Madsen – $301,413 2.Жан Марк Томас – $186,548 3 обуката слот во het frans. Ли Дејви се распаѓа на акција од 21 ден од 46th Annual Светската Серија на Покер, вклучувајќи четврта хривнија победи Џеф Madsen, Иван Luca на врвот на своето прво, и Чудовиште Оџакот достигне конечната табела.Во 2006 година, Џеф Madsen поставите светот на покер alight, кога тој го освои две Светската Серија на Покер (WSOP) нараквици, и беше крунисан на WSOP Играч на Годината (POY).Тој бил најмладиот човек да го направи тоа.Оние победи создаде кариера за младите Madsen.На bankroll беше поставено, почитување биле заработени, и тој никогаш не ќе мора да се грижите за тоа каде и на следниот натпревар ќе доаѓаат од.Девет години подоцна и тој ја собрал својата четврта нараквица, една недела по постигнувањето на неговиот 30-ти роденден.Само Фил Hellmuth, Зак Ungar и Ален Cunningham достигна дека бројот порано обуката слот komma на niet. Rami Boukai – $123,976 4.Ричард Tucker – $92,003 5.Сонцето Kwak – $69,044 6.
Asi Моше зеде надолу $1,500 настан минатата година, и насловот акт Хојт Corkins има две за неговата биографија.Оние два разлика, конечната табела е полн со неискусни играчи, и тоа е добра вест за овој формат.Да се надеваме дека таа продолжува да биде mainstay на WSOP за многу години.Сите останатите играчи се гарантира барем најмалку $117,092, и таму е $1.2 м до врвот.Конечна Табела Чип Брои 1.Фернандо Konishi – 20,800,000 2.Кристијан Родригез – 16,500,000 3.Кевин Кунг – 15,700,000 4.Пери Shiao – 15,000,000 5.Ерик Место – 12,500,000 6.Хојт Corkins – 10,900,000 7.Џош Валас – 8,000,000 8. Тој во моментов е трета во сите времиња, Аргентинската пари листата, и рангирана на четвртото место во Глобалната Покер Индекс (GPI) ДО 2015 POY трка.Двајцата играчи се профитира во WSOP за прв пат.Крис Moorman 10, Бертран Grospellier 11, Џејсон Koon 17 Antonio Esfandiari 18 беа оние другите талентирани играчи бев удира на за вчера.Главите-Up Чип Брои 1.Иван Luca – 7,780,000 2 конечно. Sameer Aljanedi – 116,000 4.Џеси Rockowitz – 114,100 5.Мајкл Michnik – 112,800 Eli Elezra Води Настан #35: $3,000 H со или без запирка.