конечно

Ли Дејви седнува со Сем Trickett да се зборува за неодамнешниот инцидент Џеф Lisandro и Брендон Канту, и да се истражуваат како овој негативен аспект на играта е под влијание Trickett во неговата кариера.Дали некогаш сте се прашувам она што животот ќе биде како и ако победи на лотарија?Ќе ти држи устата затворена?Би вашето его се направи вашата уста на површината и да се каже целиот свет?Што би направиле со сите пари?Колку ќе им даде на вашето семејство и пријателите?Сем Trickett е добитник на лотарија.Тој не одиме во newsagents и ја стави неговата вера на собори на топки.Наместо тоа, тој ја стави својата вера во топки на своите.Двајца од нив за да биде точно, и секој пат кога тој има положи ги на линија, тој има повлекла со богатство од соништата.Па само колку е тешко кога имаш пари?Неодамнешната средба меѓу Џеф Lisandro и Брендон Канту покажува дека помине парцела живот на покер пари се уште предизвикува тегоби меѓу основање.Како не Trickett се справи со сето тоа? "Имам некои добри искуства и лоши искуства.Очигледно еден отидов јавноста беше мојот прашања со Andrew Feldman, кои само директно од тропнал мене за 25k евра.Ние имавме направено многу на бизнис пред тоа, само овој пат тој само ми рече дека не сакаше да ме плаќаат назад.Тој рече дека толку многу луѓе никогаш не се платени за него назад и тоа пред, па не сакаше да ме плаќаат за, и дека тој е вадење на покер." Сега ако тоа беше мене да ми се случи, јас ќе мора да го следиме него надолу и да победи на глупости од него.Колку тоа не се направи Trickett се чувствувате? "Се чувствував толку сопственост.Јас пишував на него, на Твитер, се обидува да биде убаво, и тој ќе ми праќаат твитови со смешни коментари со намигна лица; како тој имаше добиле еден текот на мене, и тоа навистина боли мојата гордост." Претпоставувам дека тоа ме боли уште повеќе кога тој е, би требало пријател? "Вистината е, со Feldman, тој не беше дури и еден пријател.Тоа беше заеднички пријател на нашата дека постојано ми кажа дека тој бил добар човек.Ова е причината зошто јас сум толку луд, бидејќи моето срце инстинкт е да не им веруваат на него, а јас не навистина ми се допаѓа него толку многу и онака.Јас само изгледаше надвор за него.Дури и кога тој ме караше јас само ќе мислат, "Тој е само дете – без пријатели" и јас би го направил него за некои услуги.Така да се направи оние убави работи за него, а потоа и за него да се сврти и да завртка мене – јас се чувствував толку сопственост.Јас бев како wow! "Тој само ми се толку добри, и тоа навистина го прави ветрот ме.Тоа е толку досадно, особено ако се отвори кон некој и се верува на нив, таа само дојде од никаде, и јас не гледам тоа ќе се случи." "Feldman е само нечесен човек.Тоа е гордост, а не пари.Не сакам да мислам дека оваа мала човек седи некаде, на другата страна на светот, размислува тој е во сопственост на мене, и секој пат кога тој ме гледа на ТВ велејќи: "јас ли другар.' Е инцидент со Feldman изолиран случај? "Има толку многу луѓе кои ми должиш пари сега, што би сакал тие не, затоа што не може да се види нив дури и имаат пари во блиска иднина.Но тоа е многу тешко да се каже не на вашите пријатели, и луѓе ви се допаѓа и сакате да ги видите направи добро.Тоа е тешко да се каже не, кога тие се борат да плаќаат сметки и работи конечно. "Некој направил нешто за мене неодамна, каде што беше staking него и тој е лажење за резултатите, толку ефективно ми беше се слободни валани секој пат кога јас го зеде едно парче во сесијата.Јас не гледам дека доаѓаат или, можеби, јас сум малку како малку морон?Јас на крајот заробиме него, и доби од него да го признаат тоа.Го прашав зошто го направил тоа?Тој доби пари, па тоа не е како тој се скрши.Јас реков, "Што не е во ред со тебе?" Ако тие се скрши може да го разбере.Ова дете имаше пари, и беше само крадат од мене – и тој призна тоа.Вистината е тој дури и не можеше да се оправда зошто тој беше крадење од мене?" Беше Trickett се lax, бидејќи парите не ми значат многу за него како што тоа некогаш го правеше?Не имаат многу пари, направи ова за вас? "Мислам дека со Feldman еден, ми се чита е во ред и јас никогаш не треба да имаат доверба во него, но јас никогаш не го видел последниве еден доаѓање.Јас не сакам да одам кажувам на сите и да го уништи својот живот.Можеби јас сум малку мрзелив, кога собрани долгови, и не велејќи ниту кога го прашав за пари, но јас не се најде тоа тешко да се каже не конечно. "Стотици луѓе ме прашуваат за пари секоја недела.Јас дури и мораше да се каже не на долги семејството во текот на кредити, како и.Јас, исто така, се изгуби некои пријатели повеќе од тоа.Тоа е толку негативни слободни тркалаат за мене како и да е, бидејќи во најдобар случај сценарио: јас се моите пари назад, а уште полошо е тоа случај сценарио: јас падне надвор со член на семејството или пријател какви се шансите на притискање на рулет. "Јас сум запирање на тоа сега, но јас секогаш се грижи за моите блиски на семејството и пријатели.Јас го купиле сите од моето семејство, куќа, секој, и моите блиски пријатели, се грижат, но само не се занесувај со тоа затоа што не се stung какви се шансите на craps. "Уште една работа која се случува кога ќе имате успех е луѓето begrudge плаќаат назад.Ќе заврши во задниот дел од редот, и тоа е тешко за мене да се каже ајде јас треба тоа затоа што не ми е потребно.Тоа е ужасна место навистина." Така што не ќе се погледне за во покер играч пред да кредит нив пари? "Углед е сè.Многу време ти не мислам дека овие луѓе се случува да чукнам вас, бидејќи на тие репутација е на линија.Земете Feldman на пример, тој сакаше покер.Тој сака да биде голем ТВ ѕвезда, и да биде во секоја игра, а потоа одеднаш тој не сака да биде во покер веќе и јас сум само ни е позајмена него 25k евра.Претпоставувам дека тоа беше само мушка победи." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre какви се шансите на craps.