какви се шансите на Craps

Мал Небраска бар се борат да останат во бизнисот, по својата keno машина отиде непријателските и клиенти се предност какви се шансите на craps. Smartville Станица, локално напојување дупка во unincorporated заедница на Св какви се шансите на craps. Марија во Џонсон Земјата, е да се има проблеми состават крај со крај, по својот осамен keno машина доживеа голем дефект минатата ноќ на Вештерките.Според Линколн Списанието Star, тоа беше навистина страшно ноќта на Вештерките ноќ кога некои од Smartville Станица е редовните истакна дека машината имаше престана генерирање на броеви по случаен мода и е наместо повторување на истата шема одново и одново.Бар сопственик Сузан Goracke мислев дека е навивач среќа кога седум од нејзините клиенти се тврди победа билети секој во вредност од $500 или помалку таа ноќ.Но Goracke започна мирис стаорец следниот ден, кога нејзиниот прв клиент на ден тврдеше дека $6k билет и друг клиент тврди дека е $3k победник набргу потоа бесплатни спин бонус казино без депозит. Goracke контактирани машината е оператор, Cass Каунти Кено, кој веднаш да се исклучи уредот од своето седиште.Небраска Долг.на Приходи на службени лица и Cass Каунти Keno техничар слезе на бар, и на крајот одлучи дека хардвер не била tampered но со некој вид на софтвер проблем се случило.Џонсон Каунти Адвокат Рик Смит е, наводно, уште mulling дали коцкари кои го искористија проблем се виновни за сторување на кривично дело бесплатни спин казино $100 без депозит бонус кодови 2021. Cass Каунти Keno е правниците се помалку се спротистави; тие тврдат дека кено е законски дефинирана како игра на среќа и секој со однапред познавање на победа броеви има елиминира елементот на случајност.

Cass Каунти Keno откажал проверки Goracke имаше издадени на победниците на овие два дена и имаше бидејќи издадени чекови само на играчи кои не се се уште под истрага за наводно shenanigans бесплатни спин казино $100 без депозит бонус кодови. Smartville Станица веќе има keno машина и Cass Каунти Keno е, наводно, не планира да се инсталира на замена бесплатни јужна африка slots казино.

Goracke рече дека недостатокот на кено опција е гризе длабоко во нејзината крајна линија, сечење околу 7% попуст на нејзиниот месечен профит.Таа сака да добие нов keno машината, но не се сигурни дека било други keno компанија ќе бидат заинтересирани во повлекува до плоча.Според Небраска Добротворни Игри Дивизија на Одделот за Приходи, националната keno приходи беше до 7% до $232.6 m во фискалната 2014-15 patin на рулет fille joueclub. Небраска не дозволува казино коцкање, што keno најпопуларните форма на законски дозволени игри, која е толку тажен фактот дека не можеме да се донесе себе да се направи шега за тоа.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.