бесплатни спин онлајн казино бонус

На Бинго Асоцијација ќе биде со користење на зголемено присуство на МРАЗ 2016 година да се обезбеди бинго збег простор и вмрежување зона за своите членови за да се олесни ангажманот со сите бинго засегнати страни се на некои од клучните проблеми со кои се соочува сектор во 2016 година, не и најмалку важно воведувањето на авто исклучување шема, на RGT индустрија, истражување и воведување на £1 монета и полимер белешки.Партнерството со МРАЗ, на повеќето меѓународни и сеопфатен игри настан на шоуто календар, ќе видите создавање на Бинго Збег Простор за употреба од страна на Друштвото и на членовите, се наоѓа во Јужниот дел Сала (S7-340)на ExCeL Centre, Лондон.Коментирање на партнерство, Милји Барон, Главен Извршен директор на Бинго Асоцијација рече: "Историски бинго индустрија не секогаш целосно да се искористат, и ангажирани со сектор покажува и дека има можеби пропушти некои можности.Преку нашето присуство на минатата година е настан бевме во можност да го цениме вистинска вредност на присуство во шоуто и да се вклучат повеќе со сите наши публика.МРАЗОТ е без сомнение еден најважните место за средба, за меѓународниот гејминг индустријата во сите негови форми и јас сум воодушевен да се во можност да работат со покаже организаторите, Акција, за да се обезбеди бинго збег простор и социјална зона за нашите членови, огромното мнозинство на кого однос МРАЗ што "мора да се присуствува' настан бесплатни спин онлајн казино бонус. "Настани како МРАЗ, навистина дојде во нивните кога тие се во можност да ги задоволат потребите на различните сектори во индустријата тие претставуваат и тоа е голема за да биде во можност да се изгради на нашето присуство на МРАЗ 2015 година слободен софтвер да се запре коцкање онлајн. Како и хостинг нашите сегашни членови се надевам дека ќе можат да се вклучат со сите имателите на одобренија и дозволи и да покаже разликата и придобивките кои ефективна трговска асоцијација може да се испорача за индустрија се соочува промени и предизвици." Jo Mayer, Маркетинг Директор одговорен за МРАЗ додаде: "Нашата покана да светската индустрија за МРАЗ 2016 година е да се 'Внесете Ја Игри Technopolis' и јас сум воодушевен што Бинго Асоцијација, која е меѓу најпочитуваните и ефективна трговија тела, има прифатено дека поканата.На Бинго Асоцијација е еден од блиску до 30 трговија тела кои ние работиме со а кои ќе бидат присутни на МРАЗ Игри Technopolis следниот февруари." За надградби на МРАЗ 2016 година и да се регистрирате за билети, посетете ја: www.icetotallygaming.com patin на рулет fille intersport. The Бинго Асоцијација е трговска асоцијација на лиценциран бинго индустрија во Велика Британија, претставуваат стопанственици лиценциран под Коцкање Дело 2005 година patin на рулет fille франција. Постојат 68 стопанственици, кои ги покриваат 506 Licenced Бинго Простории, и 16 добавувачи во членство.Членство профил се движи од големите оператори, вклучувајќи Гала (110 клубови) и всушност мека (98 клубови), за помалите оператори како Карлтон Клубови (14 клубови) и многу единствена единица бизниси.Околу 70% од сите Бинго играчи се жени и вкупно 10% од сите жени во велика БРИТАНИЈА играат бинго www.bingo-association.co.uk МРАЗ Медиуми Информации: Jo Mayer, Маркетинг Директор на [email protected] +44 (0)207 384 8121/ +44 (0)750 0003 242 Крис Џонс, Директор, S&J [email protected] +44 (0)1273 699 900 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre patin на рулет fille кралот jouet.