Agua Caliente казино палм спрингс

Трансфер прозорецот сега е добро и навистина отворен и тоа е време од годината кога други спортски добивање на спортски вести страници е надвор од прашање.Тоа е исто така време кога онлајн обложување спортски сајтови одат во overdrive во понудата шансите за тоа каде одредени играчи би можеле да завршат во јануари.По последниот прозорец затворен во септември, имаше шпекулации за тоа кој би можеле да се движат каде што дојде Новата Година.Ние веќе видовме на Вејн Руни сагата доминираат спортски вести агенда за голем дел од сезоната, и овој месец ќе биде не се разликува.Во јануари трансфер прозорец обично flatters да ги измами иако.Поминаа деновите кога Chelsea ќе излезе и да потрошат пари за доброто на тоа на играчите дека не би некогаш дојде до многу.Во деновите кога Човек Градот и Tottenham се единствените клубови bucking тренд меѓу првите пет, а outlaying некои од своите милијарди на нов пар на нозе.Меѓу првите пет екипи во Премиер Лигата, што значи секој клуб навистина е потребно?Во моментов врвот се без пораз Манчестер Јунајтед страна дека е многу малку веројатно да се направи голема расходи на мравка играч во прозорецот.Тие веќе купив нов чувар во облик на Швеѓанец Андерс Lindegaard (може тој да биде Isildur1?), но, со цел да бидат успешни и за уште 20 години има само едно нешто што треба да биде на нивната листа.Сега дека Ryan Giggs, Пол Сколс, Гери Невил et al сите се во самрак на нивните кариери, како и менаџерот Сер Алекс Фергусон, дарот на вечната младост ќе биде подобро отколку што било друго.Без разлика дали или не ова всушност постои е друго прашање, но ако Glazers сакате, дури и повеќе поврат на нивната инвестиција во потрага околу за тоа не може да биде лоша идеја.Второто место сега се Манчестер Сити, кои се како дете секој сака да омраза во училиштето.Тие имаат сите најдобри gadgets и играчки, но сите тие пари никогаш не чини да се биде во можност да купат способноста да се победи agua caliente казино палм спрингс. Edin Dzeko може да биде човек за да го добиете сите парчиња се собраа но тој е веројатно да биде во периферијата до Carlos Tevez бесот на својот пат назад во Аргентина.Колку што Арсенал менаџер Arsene Wenger оди, неговата младинска политика треба да го води него да потпише само еден играч – две-годишниот син на Серхио "Kun" Aguero и Diego Maradona е ќерка.Веќе YouTube сензација, младо, најверојатно, ќе се пробие во првиот тим на возраст од десет и три четвртини ако Wenger имаше свој начин.Четвртата позиција е окупирана од страна веројатно повеќето забавна страна, во поделбата, Tottenham Hotspur.Сега ние сме сите го видел дека "arry Redknapp ain' t no f***ing вилер дилер, но ја добиете вашата пари на него грабање самиот кутија на hooky LCD Телевизори, половина тон на Brylcreem, и Дејвид Бекам да се подигне.На страна во моментов во подножјето на квинтет е Chelsea, кои од надворешната страна изгледа како, иако на големо промени се потребни.Ништо од нов high-end Маларија лек за Didier Drogba на нов сет на веѓите за Карло Ancelotti може да биде корисно, но тоа е на областа каде што тие треба некои нови играчи.На клупа во моментов е окупирана од страна на unknowns дека поранешниот-менаџер Хозе Mourinho би имале надвор од сезона-долго кредити agua caliente казино палм спрингс бафет.

Ancelotti е игра нив, иако, кои би можеле да на крајот биде неговата пропаст.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre agua caliente казино палм спрингс калифорнија.